Ostali sportovi

Njega smo čekali: 'Ova utakmica bila je lagani trening da se zaigramo'

Hrvatska rukometna reprezentacija konačno je pokazala pravo lice na Svjetskom prvenstvu u Švedskoj...

Nakon uvjerljivog prvog poluvremena i vodstva 19:9 za Kauboje, izbornik Slavko Goluža odlučio je odmoriti najvažnije igrače i u nastavku je uveo 'rezerve', koje su doslovce razbile Australce. Rezultat je na kraju bio 42:15. Vijest koja svakako veseli je i povratak ozlijeđenog Domagoja Duvnjaka koji je u drugom poluvremenu ušao u igru i također se upisao u listu strijelaca.

Najbolji igrači naše reprezentacije bili su Željko Musa sa osam pogodaka, te Denis Buntić i Jerko Matulić sa sedam golova.

Igrač utakmice, Željko Musa bio je prezadovoljan svojim učinkom. " Drago mi je da smo mi, koji smo manje igrali odmorili važne igrače, jer nas očekuju dvije teške utakmice. Bitno je da je tu pobjeda i idemo dalje", izjavio je Musa.

Povratnik Duvnjak također nije skrivao oduševljenje:

''Osjećam se super i drago mi je što sam se vratio na teren i odigrao zadnjih petnaest minuta, nemam bolova. Dobro je da imamo dan odmora i nadam se da ću biti spreman za sljedeće dvije utakmice, jer je ova bila kao jedan lagani trening da se zaigramo".

Što se tiče dvoboja Srbije i Danske, Duvnjak laganu prednost daje Dancima, jer igraju pred punim tribinama i osjećaju se kao doma.

Sljedeću utakmicu 'Kauboji' igraju u srijedu u 18 sati protiv Srbije.