Ostali sportovi

SP rukomet: Francuzi razbili i Egipat, djeluju vrlo moćno!

Rukometaši Francuske s lakoćom su se obračunali s Egiptom u drugom kolu skupine A...

Francuska je izuzetno jako krenula u obranu naslova prvaka svjetskih prvaka. Nakon gaženja Tunisa 32:19, jednako loše prošao je i Egipat u dvoboju s Galskim pijetlovima.

Egipat se dobro držao u prvom poluvremenu, na početku i vodio 2:0, no do kraja prvog dijela prvaci su došli k sebi i otišli na 12:8. Omeyer je odlično branio u tom prvom dijelu.

U nastavku utakmice svoje prve golove konačno je zabio i Nikola Karabatić, proradila je kontra i polukontra pa je Onestina momčad otišla u zonu deset razlike i tamo se na kraju i zadržala, za sigurno 19:28 pobjedu.

Najbolji strijelac bio je s pet golova i Guigou, dok je Karabatić zabio tri pogotka.

Francuze u prvoj fazi natjecanja prava iskušenja tek čekaju: dvoboji protiv Njemačke i Španjolske.