Košarka
Košarka

Premijer ne štedi: Svakom turskom košarkašu po milijun dolara nagrade!

Turski premijer Recep Tayyip Erdoğan odlučio je bogato nagraditi igrače i članove stručnog stožera svoje košarkaške reprezentacije, koja je na Svjetskom prvenstvu kojem je bila domaćin osvojila srebrnu medalju.

Turska se po prvi puta u povijesti popela na pobjedničko postolje na nekom Svjetskom prvenstvu. Podsjećamo, zlatnu medalju osvojili su američki košarkaši, koji su u finalu u Istanbulu pobijedili Tursku sa 81-64.

Svi igrači turske reprezentacije i izbornik Bogdan Tanjević dobit će za nagradu po 1.5 milijun lira, odnosno oko jedan milijun američkih dolara, te još po 500 zlatnika vrijednih oko 200.000 lira.

Dakako, turski košarkaši, ali i izbornik Bogdan Tanjević, ovih dana uživaju u statusu nacionalnih heroja u turskim medijima, a igrači uglas poručuju kako se nadaju da će ih Tanjević voditi i na Olimpijskim igrama u Londonu 2012. godine.

Ako će 63-godišnjeg Tanjevića zdravlje poslužiti (liječi se od raka debelog crijeva) nema sumnje da će Turci sve napraviti kako bi ga zadržali na klupi.

Sve u cilju prvog povijesnog nastupa Turske na Olimpijskim igrama.