Košarka
Košarka

Ukić: Suđenje je bilo stvarno jako, jako loše

Košarkaši Slovenije pobijedili su Hrvatsku s 91-84 (39-44) u dvoboju 3. kola B skupine na Svjetskom prvenstvu u Turskoj...

Hrvatska je posljednju i jedinu pobjedu protiv Slovenije u nekoj službenoj ubilježila prije punih 15 godina, na EP-u 1995. godine u Ateni. Slovenija sada ima 4-1 u pobjedama u službenim susretima protiv Hrvatske. Nakon prvog poluvremena u Istanbulu, činilo da bi ta tradicija napokon mogla biti prekinuta, ali tako je izgledalo i lani na Eurobasketu u Poljskoj nakon prvih 20 minuta. Drugo poluvrijeme opet su, kao i lani u Poljskoj, bolje odigrali Slovenci...

Još nisam doživio da se jednoj momčadi dosudi šest prekršaja u napadu

Slovenci su nešto bolje šutirali, imali su i šest skokova više, a predvodili su ih Slokar i Lakovič s 15, te Dragič sa 14 poena. Vidmar je uhvatio 8 lopti. U Hrvatskoj je najbolji bio Roko Ukić s 20 koševa i 7 asistencija. Pogodio je 4 od 5 trica, ali je puno lošije šutirao za dva poena, 3 od 9. Marko Popović, koji je prošle godine u četvrtfinalnom porazu od Slovenaca 67-65 na Eurobasketu (Hrvatska je tada krajem prvog poluvremena vodila s 14 koševa razlike, op.a.) bio tragičar zbog tehničke pogreške krajem prvog dijela, cijelo prvo poluvrijeme je sijedio na klupi, a u nastavku je u 15 minuta igre ubacio 17 koševa uz tri trice. Jednako toliko, 17 poena, uz četiri asistencije, imao je i Marko Tomas, a valja pohvaliti i 9 skokova Luke Žorića (8 poena).

>> SP: Hrvatska opet pokleknula protiv Slovenije!

'Tipična utakmica hrvatske reprezentacije. Dobro se držimo, a onda iz neshvatljivih razloga padnemo. Čak smo se uspjeli i vratiti u nastavku, ali su u završnici Slovenci bili smireniji i bolji. Srećom, ovaj poraz nema preveliku natjecateljsku težinu, jer prvenstvo je jako dugo. Suđenje? Nemam običaj komentirati, ali ovo je bilo stvarno jako, jako loše. Čak mislim da suci i nisu imali namjeru pomagati Slovencima, nego su naprosto loše sudili. Još nisam doživio da se jednoj momčadi dosudi šest prekršaja u napadu, kao što su to nama učinili. Mene je to prvog koštalo gubitka koncentracije, a kasnije i moje suigrače', komentirao je nakon utakmice naš najbolji igrač Roko Ukić.

Bio je to drugi poraz Hrvatske u 3. nastupu B skupine u Istanbulu. Sljedeću utakmicu Hrvatska će odigrati u srijedu protiv Tunisa.