Barcelona je na krilima Messija pobijedila u Pamploni Osasunu...

Nevjerojatan dan, u kojem su vodili utrku s vremenom kako bi stigli na utakmicu u Pamplonu, nogometaši Barcelone okončali su uvjerljivom pobjedom protiv Osasune (3-0) u 14. kolu španjolskog prvenstva.

Katalonski je klub u rano poslijepodne objavio kako je utakmica odgođena do nedjelje zbog štrajka kontrolora leta u Španjolskoj, ali vrlo brzo je stigao demantij iz Španjolskog nogometnog saveza koji je poručio kako se dvoboj mora odigrati prema utvrđenom rasporedu, dakle u subotu u 20 sati.

Barceloni nije preostalo ništa drugo nego da ekspresno krene prema željezničkom kolodvoru Sants odakle su se nogometaši Pepa Guardiole u 16 sati superbrzim vlakom uputili ka Zaragozi. Tamo ih je dočekao autobus koji ih je odvezao do Pamplone, a na stadion su stigli u 19.55!

Utakmica je, ipak, nakratko odgođena, točnije počela je u 20.50, a unatoč umoru i činjenici da su samo pet sati ranije mislili da u subotu neće imati nikakvog posla, Messi i društvo su ponovno bili sjajni.

Upravo je argentinski genijalac još jednom bio junak utakmice. Najprije je u 25. minuti proigrao Pedra za vodstvo 1-0, da bi u drugom poluvremenu i sam dvaput zabio za konačnih 3-0. Prvi je put bio precizan u 64. minuti nakon dodavanja Davida Ville, a potom je u 82. minuti iskoristio jedanaesterac koji je sam i izborio nakon što ga je srušio Sergio.

Subotnjim je pogocima Messi nakratko preuzeo vodstvo na ljestvici strijelaca Primere. Do susreta Reala i Valencije na kontu je imao 15 golova, jedan više od Realova Cristiana Ronalda.

Spomenimo i da je Osasuni ovo bio prvi ovosezonski poraz na domaćem terenu, no momčad Josea Antonija Camacha je iznimno loša u gostima tako da se nalazi tek na 12. mjestu ljestvice.

U drugoj završenoj utakmici subotnjeg programa Levante je kod kuće svladao Atletico Madrid s 2-0.