U subotu je odigrano šest utakmica 24.kola Bundeslige...

Unatoč inače raspucanim strijelcima u Bundesligi, ova subota nije bila takav primjer, pa je postignuto ukupno svega devet pogodaka, s dva remija.

Susret Kaiserslauterna i Hamburga imao je u napadu dva hrvatska igrača, ali ni Srđan Lakić i Mladen Petrić nisu se upisali u strijelce. Lakić je prijetio u prvom poluvremenu, ali nije stigao do pogotka, tek do žutog kartona.

Dvije izgledne prilike pružile su se i Petriću, ali hrvatski nogometaš nije uspio zatresti mrežu domaćina. Hloušek je prvi pogodio u 18. minuti, ali je u 55. Jansen vratio rezultat u ravnotežu. Ni ulazak Stivena Rivića u 70. nije uspio pomaknuti rezultat s neriješenog, dok drugog hrvatskog predstavnika, Ive Ilićeva nije bilo ni u kadru, zbog ozljede. Na kraju je završilo s bodom na obje strane, ali i pogotkom.

"Trebala nam je pobjeda u ovoj utakmici, njom bi napravili veliki korak prema Europi. Ipak, još ništa nije izgubljeno. Nije lako igrati u Kaiserslauternu, a nije bilo lako niti danas. No, to nam ne može biti isprika."

Imao je i hrvatski napadač šansu za donijeti tri boda svojoj momčadi, no, nakon što je bio precizan u posljednja dva ligaška kola, ostao je na učinku od sedam pogodaka iz petnaest ogleda.

"Imao sam šansu za gol koju nisam uspio realizirati. U svakom slučaju, morali smo još jednoga zabiti, no, nažalost, danas u tome nismo uspjeli," kazao je Petrić.

Skromnim rezultatom završio je i ogled Schalkea i Nürnberga. Hegeler je zabio za vodstvo gostiju, a bod je za Shalke opet spasio Raul, izjednačivši u 52.minuti.

Hoffenheim je kod kuće uspio izjednačiti rezultat tek u 83. minuti pogotkom Albe ali su gosti već tri minute kasnije upisali pobjedu. Stijelac za vodstvo i pobjedu Mainza 2-1 bio je Soto. Prvi gol za goste postigao je u 23.minuti Ivanschitz.
Joe Šimunić nije ulazio u igru za Hoffenheim, dok je Boris Vukčević odigrao tek prvo poluvrijeme. U redovima gostiju se hrvatski nogometaš Petar Slišković našao na travnjaku od 67. minute.

U borbi za opstanak Köln je uspio skupiti sva tri boda pogotkom Podolskog u 88.minuti, na proigravanje Milivoja Novakoviča. Podolski je s 15-tak metara prebacio loptu preko golmana koji je nespretno istrčao i time osigurao pobjedu svoje momčadi. U prvom sastavu, svih 90.minuta bio je i Mato Jajalo.

Posljednji subotnji susret počeo je na Allianz Areni, na kojoj igraju Bayern München i Borussija Dortmund.

Derbi pripao Borussiji

U derbi utakmici 24. kola Bundeslige dortmundska Borussija je na najbolji mogući način dokazala da u svakom pogledu zaslužuje trenutačno prvo mjesto. Njeni nogometaši su s 3:1 slavili na Allianz Areni protiv Bayerna.

Time su povećali prednost u odnosu na aktualnog prvaka Bayerna na ogromnih 18 bodova, a i drugoplasiranom Bayeru bježe za velikih 13 bodova, makar sastav iz Leverkusena u nedjelju tek mora odraditi svoju utakmicu 24. kola.

Na početku se Borussija bazirala na kontranapade, no kako je utakmica prolazila tako je i Borussija bivala sve svjesnija snage, žešće su napadali i potpuno zasluženo na kraju slavili. Kod prvog pogotka im je uvelike pomogao Schweinsteiger izgubivši loptu na sredini travnjaka, nakon čega su Großkreutz i Barrios izveli školsku kontru za 1:0 i 11. pogodak u sezoni Barriosa.

Drugi pogodak Sahina je bilo velemajstorstvo, odnosno, plasirani udarac s 20-ak metara, dok je domaćinu sudbinu zapečatio Hummels udarcem glavom. Kod tog pogotka je kratak u skoku na stativi ostao hrvatski nogometaš Danijel Pranjić, koji je odigrao svih 90 minuta za Bayern.

Pogodak Brazilca Luiza Gustava, tada za 1:1, sasvim je malo značio Bayernu.