Bundesliga: Loš dan za Hrvate, Soldi otkaz?

Niti jedna bundesligaška momčad u kojoj igraju hrvatski nogometaši u subotnjim utakmicama 9. kola nije stigla do pobjede. Slavio nije niti trener Zvonimir Soldo...

Mnogi su njemački mediji Kölnovo gostovanje kod Hannovera opisali kao "biti ili ne biti" utakmicu hrvatskog trenera. Ispostave li se njihovi napisi točnima, Zvonimir Soldo odradio je svoju posljednju utakmicu na klupi Kölnove momčadi.

Šestu uzastopnu prvenstvenu utakmicu Kölnovi nogometaši nisu stigli do pobjede. Ovaj puta su posrnuli kod Hannovera koji je uz dva rana gola Bjelokošćanina Konana već u 15. minuti imao uvjerljivu prednost. Smanjiti ju je stigao pred sam kraj utakmice Lanig iz akcije započete ubacivanjem sa strane. Loptu mu je dodao Novakovič.

Ništa bolje nije prošao niti Kaiserslautern Ive Iličevića i Srđana Lakića. Reprezentativac Iličević igrao je do 72. minute asistiravši u osmoj za uvodno vodstvo momčadi na gostovanju kod Freiburga. Domaćin je u konačnici slavio 2-1 uz golove Cissea i Reisingera. Senegalac je postigao svoj već osmi prvenstveni gol i dalje je vodeći na listi najboljih strijelaca u njemačkom nogometnom prvenstvu. Dodajmo ovome da je Kaiserslautern imao priliku i izbjeći poraz. U junaka susreta nije se pretvorio Lakić čiji je udarac odsjeo na gredi u 81. minuti. Također, "škaricama" je u posljednjoj minuti promašio okvir gola. Upisao je tako prošlosezonski drugoligaš peti uzastopni poraz.

Iako im u Ligi prvaka ide prilično dobro, aktualni njemački doprvak Schalke poprilično je neuvjerljiv u prvenstvu. Do šestoga boda u sezoni stigli su nogometaši Felixa Magatha odigravši 0-0 kod Eintrachta. Ivan Rakitić odigrao je prvo poluvrijeme za sastav iz Gelsenkirchena.

Posljednjih dvanaest, pak, dobio je Mario Mandžukić u dresu Wolfsburga. U igru je ušao pri rezultatu 2-1 za Nürnberg i nije imao nikakav utjecaj u mogućnosti da se on do kraja promijeni. S kapetanskom vrpcom oko ruke Edin Džeko je igrao svih 90. minuta za "vukove" kojima je ovo peti poraz u sezoni.

Za kraj, Werder je u Mönchengladbachu deklasirao Borussiju 4-1. Svih pet golova postigli su gostujući igrači, od čega Mertesacker jedan u vlastitu mrežu. Prvo ime utakmice bio je Marko Marin, strijelac prvoga i asistent kod golova za 2-0 i 3-0.

Bundesliga, 9. kolo, subota:

Eintracht - Schalke 0-0

Freiburg - Kaiserslautern 2-1 (Cisse 35, Reisinger 60 / Moravek 8)

Hannover - Köln 2-1 (Konan 4, 15 / Lanig 86)

Borussia Mönchengladbach - Werder 1-4 (Mertesacker 67-ag / Marin 5, Wesley 12, Hunt 51, Pizarro 75)

Nürnberg - Wolfsburg 2-1 (Gündogan 11, Frantz 63 / Grafite 28)