Odigrano je prvih pet subotnjih utakmica 29. kola njemačkog nogometnog prvenstva u kojem su se iskazale domaće momčadi.

Njih tri stigle je do pobjede, u bavarskom derbiju Nürnberg uzeo bod Bayernu, a HSV u sudačkoj nadoknadi propustio pobjedu protiv dortmundske Borussije...

Malo je nedostajalo da padne lider ljestvice. Imtech Arena ponovno se pokazala neosvojivom za dortmundsku Borussiju koju su sekunde dijelile da i petu uzastopnu utakmicu na gostovanju kod HSV-a upiše poraz. Ovaj puta činilo se da će on biti minimalan, budući da je jedini gol na utakmici do sudačkoga produžetka postigao nizozemski napadač Ruud van Nistelrooy i to s bijele točke koju je izborio Mladen Petrić. Hrvatskog reprezentativca u 38. minuti utakmice na nepropisan je način zaustavio Subotić, a minutu kasnije Van Nistelrooy je bio siguran.

Valja naglasiti da je vodeća momčad ljestvice bila itekako opasna, a istaknuo se u nekoliko navrata Mario Götze čije su lopte u predstavljale prijetnju po gol domaćina, kao i njegovi driblinzi. Pred sam kraj prvoga poluvremena Götzeov je udarac iz blizine sa same crte izbio Kačar.

Zasluženi bod Dortmunđani, koji su od 78. nakon isključenja Ben-Hatire imali igrača više, su osvojili u sudačkoj nadoknadi. Volejem ga je u 92. minuti dohvatio Blaszczykowski. Koji trenutak ranije Petrić je napustio igru...

Tri pobjede bio je dug niz Bayerna u Bundesligi, a golom Thomasa Müllera iz pete minute na gostovanju kod Nürnberga činilo se da će isti biti produljen. Završilo je 1-1 nakon grube pogreške vratara gostujuće momčadi Thomasa Krafta koji je udaljen od svojega gola ponudio idealnu loptu Christianu Eigleru. Iskoristio ju je ovaj za udarac lijevom nogom u praznu mrežu minhenskoga kluba.

Danijel Pranjić započeo je utakmicu od prve minute za Bayern, no napustio ju na poluvremenu zbog ozljede bedrenog mišića. Dodajmo da je po isteku igračkog vremena pocrvenio Arjen Robben, asistent za Müllerov gol, te da je Bayern remijem pao na četvrto mjesto ljestvice.

Do sada je Robben samo jednom isključen tijekom igračke karijere. Dogodilo se to 6. travnja 2006. godine dok je nosio dres Chelseaja u 2-1 pobjedi kod West Bromwicha, dakle, prije punih pet godina.

''Više se niti ne sjećam što se točno dogodilo. Bio sam vrlo ljut i vrlo razočaran, no to sam trebao raspraviti sa svojim suigračima, nikako ne sa sucem. Ispričavam se navijačima i momčadi, nisam to smio napraviti'', skrušio se Robben koji se tunelu prema svlačionicama ispričao i samome sucu.

Koliku će kaznu Robben dobiti odlučit će Njemački nogometni savez. Trenutačno je poznato da sigurno neće nastupiti u sljedećem kolu protiv drugoplasiranog Bayera.

''To mi je najgore. Nadam se da kazna neće biti velika - dodao je.''

Felix Magath vratio se u Gelsenkirchen, ali u ulozi šefa struke Wolfsburgove momčadi. Bez pomoći Marija Mandžukića (pauzirao zbog pet žutih kartona) upisao je 1-0 poraz od bivšega kluba.