Što će sada?

Copa America: Kostarika pobjedom 'zapaprila' nesretnim Argentincima

Kostarika je 2:0 slavljem nad Bolivijom skočila na drugo mjesto ljestvice skupine A te je blizu prolaska u drugu fazu natjecanja...

U drugom kolu skupine A južnoameričkog prvenstva Copa Americe Kostarika je slavila protiv Bolivije s 2-0 i stavila pritisak na domaćina Argentinu kojem sada treba pobjeda u posljednjem kolu da bi se plasirao u nokaut fazu natjecanja...

Nakon što je prvo poluvrijeme završilo bez pogodaka, drugo je ponudilo pregršt uzbuđenja. Kostarika je povela u 60. minuti nakon što je odbijenu loptu, iza leđa vratara bolivijske reprezentacije, poslao Josue Martinez. Po postignutom pogotku, nogometaši Kostarike izvadili su dres Dennisa Marshalla, bivšeg suigrača koji je prošlog mjeseca smrtno stradao u prometnoj nesreći samo nekoliko sati nakon posljednje utakmice za Kostariku na Gold Cupu, te ga njemu u čast podigli u zrak.

Nekoliko minuta nakon otvarajućeg pogotka, Kostarikanac Campbell zatresao je vratnicu. U 72. minuti Allen Guevara nije uspio realizirati jedanaesterac za Kostariku, ali je sedam minuta kasnije Campbell ipak dovršio posao pogotkom za konačnih 2-0.

Kolumbija predvodi skupinu A s četiri boda, Kostarika je ovom pobjedom izbila na drugo mjesto, dok su treći sa samo dva boda, favoriti i domaćini prvenstva Argentinci. Na posljednjem mjestu skupine nalazi se Bolivija koja ima tek bod.

Kostarika će tako bez ikakvog pritiska zaigrati u ponedjeljak protiv domaćina Argentine znajući da im je dovoljan i remi kako bi prošli u daljnju fazu natjecanja.

Spomenimo samo da uz Meksiko i Kostarika koristi uglavnom mlade, do 23 godine igrače, jer nisu članice južnoameričkog nogometnog saveza već na Copa Americi igraju u ulozi gosta.