U prvoj utakmici polufinala Kupa Srbije Partizan je s 2-0 pobjedio Crvenu Zvezdu koju je s klupe vodio Robert Prosinečki.

Oba pogotka za Partizan je postigao Prince Tagoe, 25-godišnji Ganac koji se u Beogradu nalazi na posudbi iz njemačkog Hoffenheima.

Partizan je bio bolji tijekom cijelog susreta, a vidljivo je bilo kako Prosinečki svoje igrače pokušava "natjerati" da igraju po zemlji. Ipak, činjenica je kako igrači Zvezde ipak nemaju dovoljnu kvalitetu za nametanje igre kakvu njihov trener traži.

Ovo je bila prva utakmica polufinala Kupa Srbije. Uzvrat se igra 6. travnja na stadionu na Marakani. "Rano smo postigli pogodak u prvom poluvremenu. Nakon toga Zvezda je igrala dobro, ali smo na kraju pobjedili. Ipak, ovo je tek prva utakmica, a ukoliko ne možemo dati gol na Marakani, onda ne trebamo ni ići dalje", rekao je nakon utakmice Aleksandar Stanojević, trener Partizana.

Ipak, cijela utakmica prošla je u sjeni transparenta kojeg su na svojoj tribini postavili Grobari, navijači Partizana. "Purda, ubica srpskih zarobljenika" pisalo je na transparentu koji je u prvom poluvremenu stajao na tribini navijača Partizana.

U drugom paru Kupa Vojvodina je u gostima s rezultatom 2-1 pobjedila momčad Slobode Point Sevojno.