Drama: Arsenal zabio u osmoj minuti sudačke nadoknade pa doživio šok!

Odigrali su Arsenal i Liverpool na Emiratesu 1-1 u nedjeljnom derbiju 33. kola engleskoga nogometnog prvenstva. Oba gola pala su iz 11-eraca u 12 minuta dugoj sudačkoj nadoknadi drugog poluvremena...

Robin van Persie donio je vodstvo domaćoj momčadi u osmoj minuti nadoknade vremena realiziravši penal koji je iznudio Cesc Fabregas na neiskustvo Jaya Spearinga. Na podjednako glup način Emmanuel Eboue tri je minute kasnije u 16-ercu sapleo Lucasa Leivu, što je u pogodak u 102. minuti pretvorio Dirk Kuyt.

Nakon utakmice verbalno su se sukobili menadžeri Kenny Dalglish (Liverpool) i Arsene Wenger, a francuski trener Arsenala je prigovarao i sucima zbog preduge sudačke nadoknade. Naime, sudac je pokazao osam minuta, a ne 12.

Ovim remijem Arsenal je praktički izgubio nade u naslov prvaka. Odigrala je londonska momčad čak četiri remija u posljednjih pet premierligaških dvoboja, a definitivno su Wengerovi igrači razočarali i ovom prilikom, premda su imali terensku dominaciju.

Jedan od razloga tolikog produljenja utakmice bila je teža ozljeda Liverpoolova braniča Jamieja Carraghera u 56. minuti utakmice. Zaradio je 33-godišnji stoper potres mozga pri sudaru sa suigračem Johnom Flanaganom. Na terenu mu je dugo pružana pomoć, dobio je Schanzov ovratnik i kisik, a prekid je, prije no što je iznesen na nosilima, trajao više od šest minuta.

Iz Liverpoola su još tijekom utakmice na klupskom Twitter-profilu objavili da će Carragher biti dobro.