Nogometaši Manchester Cityja teško su kao domaćini pobijedili momčad Wolverhamptona s 4-3 u ogledu 23. kola engleskog prvenstva. Za domaći sastav je debitirao Edin Džeko...

Bosanski napadač i reprezentativac koji je u prijelaznom roku stigao u Manchester City iz Wolfsburga uz odštetu od 35 milijuna eura, odigrao je cijelu utakmicu. Upisao je asistenciju Yayi Toureu u 54. minuti za vodstvo domaćina 3-1.

Gosti, koji su se predstavili u odličnom svjetlu, zagovarajući napadačku igru (imali su 50% posjeda lopte), poveli su u 11. minuti golom Milijaša iz blizine. Izjednačio je sličnim golom Kolo Toure u 39. minuti, a onda je u nastavku na scenu stupio kapetan Cityja Carlos Tevez. Argentinac je nakon odličnog solo prodora u 49. minuti poentirao za 2-1.

Uslijedio je gol Yaya Tourea na dodavanje Džeke, pa još jedan Tevezov, ovoga puta glavom, u 66. minuti. Tevez je sada na 14 postignutih pogodaka u Premiershipu, čime se izjednačio po broju golova s Dimitrom Berbatovim iz Manchester Uniteda na vrhu ljestvice strijelaca.

Malo je tko pomislio da bi se, pri vodstvu Cityja 4-1, utakmica mogla još zakomplicirati. No, prvo je u 68. minuti Lescott neoprezno skrivio penal, kojeg je realizirao Doyle, a onda je u 86. minuti Zubar smanjio na 4-3. Do kraja je Wolverhampton žestoko pritiskao i tražio izjednačenje, koje se ipak nije dogodilo.

Manchester City je s ovom pobjedom zasjeo na vrh ljestvice s 45 bodova, jednim više od Manchester Uniteda, ali i čak tri utakmice više.

Chelsea je kao domaćin na Stamford Bridgeu svladao Blackburn s 2-0, čime je stigao do tek druge pobjede u zadnjih 10 utakmica. Branislav Ivanović je zabio za 1-0 iz blizine u 57. minuti, kada je uspio nekako progurati loptu u velikoj gužvi preko gol-crte, a pobjedu domaćina potvrdio je Nicolas Anelka u 76. minuti. Nikola Kalinić igrao je za goste samo u prvom poluvremenu.

Ivan Klasnić nije konkurirao za sastav Boltona, koji je poražen na gostovanju kod Stokea s 2-0. Nigerijac Peter Odemwingie bio je dvostruki strijelac u domaćoj pobjedi West Bromwicha protiv Blackpoola s 3-2. Odlučujući gol za konačni rezultat zabio je u 87. minuti. Wigan i Fulham odigrali su 1-1.