Fabio Capello i njegovi nogometaši iz engleske nacionalne vrste pobjedom su počeli novi reprezentativni ciklus nakon što su podbacili na Svjetskom prvenstvu u Južnoj Africi...

U srijedu su na Wembleyju pobijedili Mađare 2-1 iako su gubili 1-0. Evertonov stoper Phil Jagielka zabio je autogol u u 62. minuti. Rezultat je dvama pogocima preokrenuo Steven Gerrard pogodivši precizno u 69. i 73. minuti. Prvi je gol zabio topovskim udarcem, a drugi unutar 16-erca nakon asistencije Ashleyja Younga. Oba su gola bila djelo velemajstora.

U isto vrijeme Argentinci su u Dublinu pobijedili Irce 1-0. Jedini je gol u 20. minuti zabio Angel di Maria, ovoljetno Realovo pojačanje iz Benfice. Zabio je ljevokrilni napadač svoj drugi gol u 14. nastupu za seniorsku vrstu nakon što mu je glavom loptu odložio Gonzalo Higuain.

Pod vodstvom privremenog trenera Sergija Batiste Argentinci su došli i do pete pobjede u posljednjih šest prijateljskih utakmica u Europi. Pod vodstvom Diega Maradone nanizali su pobjede nad Škotskom, Rusijom, Francuskom i Njemačkom. Izgubili su samo u Madridu od Španjolske.

Recimo i da je na ovom ogledu Robbie Keane za Irsku nastupio jubilarni 100. put u karijeri.

Lošu pak seriju nastavljaju Francuzi. Laurent Blanc debitirao je na klupi porazom u Oslu kod Norvežana 2-1. Goste, koji su na Ullevaalu igrali bez sve 23-jice sudionika SP-a, u vodstvo je u 48. minuti utakmice doveo Hatem Ben Arfa. Veznjak Brann Bergena Erik Huseklepp preokrenuo je rezultat s dvama golovima, u 50. i 72. minuti.

S dvama je golovima Kamerun do 3-0 pobjede na gostovanju kod Poljaka u Chorzowu predvodio Samuel Eto'o.

Do prve je pobjede na klupi crnogorske reprezentacije u trećoj je utakmici došao Zlatko Kranjčar. Cicini su izabranici u Podgorici pobijedili Sjevernu Irsku 2-0. Oba je gola postigao Rijekin napadač Radomir Đalović, u 43. i 59. mnuti.