Loša večer za Hrvate

Kakav kiks: Mandžo i Lakić neočekivano ispali od četvrtoligaša!

U prvom kolu njemačkog nogometnog kupa dogodilo se pravo iznenađenje...

Šok za Wolfsburg i Felixa Magatha već u prvom kolu Njemačkoga nogometnog kupa: Bundesligaš je ispao iz natjecanja izgubivši 3-2 na gostovanju kod četvrtoligaša Red Bull Leipziga.

>> Briljantni hrvatski dvojac ponovno oduševio Wolfsburg!

Tri je gola za domaću momčad zabio Daniel Frahn. Doveo je svoju momčad do 2-0 vodstva pogocima u šestoj i 17., da bi, pokazalo se na kraju, gol odluke zabio u posljednjoj minuti prvog poluvremena.

Srđan Lakić smanjio je na 2-1 u 25. minuti golom nakon bijega u prostor i lažnjaka suparničkom braniču. Proigrao ga je lijepo Japanac Hasebe.

Na 2-2 je samo tri minute kasnije izjednačio Hasan Salihamidžić lijepo se snašavši na prvoj vratnici, neposredno pred golmanom Borelom, kojem je progurao ubacivanje Marcela Schäfera kroz noge.

Činilo se tada da se Wolfsburg vraća u utakmicu i u kontrolu rezultata, no to se nije pokazalo točnim. Momčad Red Bulla, koja bi u sljedećih desetak godina trebala postati stabilan Bundesligaš, mogla je i trebala na kraju slaviti još uvjerljivijim rezultatom.

U napadu momčadi Felixa Magatha igrala su od prve do posljednje minute obojica hrvatskih reprezentativaca, Mario Mandžukić i Srđan Lakić.

Mandžukić je pokazao da još uvijek nije u pravoj formi: u 23. je minuti upropastio čisti zicer, da bi u završnici također propustio još jednu krasnu priliku ne uspjevši dobro usmjeriti loptu u for i dopustivši da ga suparnički branič dostigne.

Lakić se iznimno trudio i činio svjež. Osim gola, u 36. je minuti pogodio vratnicu. Bio je, međutim, u mrtvom kutu tako da lopta nije niti mogla ući u mrežu.

Hasan Salihamidžić proveo je u igri prvo poluvrijeme.

U petak su na travnjak istrčala još dva Bundesligaša, Stuttgart i Borussia Mönchengladbach. Momčad Bruna Labbadije slavila je 2-1 pobjedu kod trećečigaša Wehena u Wiesbadenu, ali i ostala bez još jednog obrambenog nogometaša: u 30. se minuti ozlijedio mladi BiH-reprezentativac Ermin Bičakčić.

Prethodno je 21-godišnji stoper, u petoj minuti, doveo Švabe u vodstvo. U 28. je iz 11-erca izjednačio još jedan nogometaš iz BiH – Zlatko Janjić.

Borussia je kao gost pobijedila trećeligaša Regensburg 3-1.