Kakav preokret: Wolfsburg vodio 3-0 pa izgubio!

Mandžukićev Wolfsburg izgubio je 3-4 na svom terenu od Mainza iako je vodio 3-0...

Njemačka Bundesliga iz kola u kolo dokazuje da je spektakularna i rijedak su primjer među Ligama petice s toliko preokreta, pogodaka, ali i lijepoga nogometa...

Najveću subotnju priču ispisali su igrači Mainza koji su u 2. kolu pobijedili Wolfsburg na gostovanju 4-3. Do tri boda su došli unatoč činjenici da su nakon pola sata igre gubili 3-0.

Premda je sjajni bosansko-hercegovački nogometaš iz Wolfsburga Edin Džeko opet briljirao (dva pogotka), a Diego je u svojoj premijeri zabio pogodak, ništa to nije vrijedilo momčadi Stevea McClarena. Mainzov odgovor je bio nevjerojatan. Lagano su stizali zaostatak, a u 85. minuti su pogotkom Szalaija došli do veličanstvenog preokreta i pobjede.

Recimo i da je hrvatski nogometaš Mario Mandžukić uživao na travnjaku tijekom tridesetominutne rapsodije domaćina. U 7. minuti je zaradio žuti karton, ali je u 28. izveo akciju s Džekom kojem je odigrao povratnu loptu za tada 2-0. Izašao je Mandžukić iz igre u 62. minuti, a odmijenio ga je Brazilac Grafite.

Soldin Köln doživio je novi poraz 'u hendikepu'. Nakon domaćih 1-3 protiv Kaiserslauterna izgubili su s 4-2 na gostovanju u Bremenu. Igrač utakmice je bio austrijski reprezentativac Marko Arnautovic koji je zabio dva pogotka, a jednom je i asistirao u domaćem slavlju.

Spomenimo da je jedan od dva pogotka za Soldinu momčad postigao Lukas Podolski, a da je hrvatski nogometaš Mato Jajalo igrao svih 90 minuta uz zarađeni žuti karton.

Schalke je na svom terenu doživio šok, te je poražen od Hannovera 2-1. No, s obzirom na utakmicu mogla je Slomkina momčad slaviti i većim rezultatom. U kontrama su doslovno lomili domaćina koji je u 82. minuti tek došao do počasnog pogotka. Hrvatski nogometaš Ivan Rakitić je iz slobodnog udarca pronašao Jonesa koji je glavom zabio za nedovoljnih 2-1.

Rakitić je odigrao svih 90 minuta, uz jednu grubu pogrešku nakon koje je Schalke mogao primiti još jedan pogodak, dok Mario Gavranović nije bio u kadru momčadi.

Hamburg je, također, dugo vremena bio u minusu na gostovanju u Frankfurtu. Gubili su 1-0 sve do pola sata prije kraja, no tada su Mathijsen, Van Nistelrooy i Guerrero potpuno okrenuli rezultat na stranu sjevernjaka. Recimo da je hrvatski reprezentativac Mladen Petrić cijelu utakmicu odgledao s klupe.

Freiburg je uz dva pogotka Cissea uzeo puni plijen kod Nürnberga (2-1), a za njih je cijelu utakmicu odigrao Ivica Banović.

Bundesliga, 2. kolo:

Wolfsburg - Mainz 3-4 (Džeko 24, 28, Diego 30 / Rasmussen 39, Soto 48, Schürrle 58, Szalai 85)

Werder - Köln 4-2 (Frings 33-11m, Arnautović 36, 90, Almeida 74 / Podolski 37, McKenna 90)

Eintracht - Hamburg 1-3 (Altintop 37 / Mathijsen 61, Van Nistelrooy 80, Guerrero 89)

Schalke - Hannover 1-2 (Jones 82 / Rausch 31, Abdellaoue 49)

Nürnberg - Freiburg 1-2 (Schieber 15 / Cisse 40-11m, 53)