Kakvo poniženje: Barcelona 'smlavila' Almeriju na gostovanju!

Nogometaši Barcelone održali su nogometnu lekciju nedorasloj Almeriji na stadionu Mediterraneo svladavši ih s 8-0 u utakmici 12. Primerinog kola...

Čak 75 posto posjeda lopte u svojim nogama imala je trenutačno vodeća momčad španjolskog nogometnog prvenstva čija pozicija na ljestvici ovisi i o ishodu susreta Real Madrida i Athletica koji se igra u kasnijem terminu večeri na Santiago Bernabeu. Pobijedi li domaćin aktualni prvak vratit će se na drugo mjesto.

Tri gola i dvije asistencije ugradio je Lionel Messi za novu Barceloninu pobjedu, desetu ukupno i šestu iz jednako toliko susreta na strani. Katalonci u gostima naprosto "melju" svoje suparnike na što ukazuje razlika pogodaka 21-3.

Ishod meča, ako su i prije njenog početka postojale neke dvojbe, bio je znan već nakon prvog poluvremena i vodstva gostiju od pet razlike. Dva je puta Messi pogodio cilj, a jednom su se na listu strijelaca upisali Iniesta i Pedro, dok je loptu u svoju mrežu poslao i Acasiete. U nastavku je najbolji igrač današnjice postigao još jedan gol, a dva je puta precizan bio i Krkić za izjednačenje najveće gostujuće pobjede u povijesti Primere. Jednakim rezultatom Barcelona je 1959. godine svladala Las Palmas.

Inače, Messi je u svom 154. ligaškom nastupu za Barcelonu zabio 101 pogodak.

Sljedećeg tjedna u Španjolskoj se igra "el clasico", utakmica Barcelone i Real Madrida. Barcelona ga, očito je, dočekuje u velikoj formi koju će još morati potvrditi tijekom tjedna u Ligi prvaka protiv Panathinaikosa.

Primera, 12. kolo, subota:

Almeria - Barcelona 0-8 (Messi 16, 36, 66, Iniesta 18, Acasiete 26-ag, Pedro 34, Krkić 61, 72)

Villarreal - Valencia 1-1 (Rossi 73 / Aduriz 21)