Bundesliga: Tri Hrvata zabila za isti klub!

Hrvatski nogometaši bili su raspoloženi u subotnjem dijelu programa 13. kola njemačke Bundeslige, pa su se tako na listu strijelaca upisala njih četvorica...

Posebno su dojmljivi bili Kaiserslauternovi Hrvati. Njih trojica, Stiven Rivić, Ivo Iličević i Srđan Lakić potpisala su sve golove svoje momčadi u gostujućoj 3-1 pobjedi kod Nürnberga.

Sve je započeo Rivić golom, svojim prvim, u 4. minuti utakmice nakon što je s lijeve strane pospremio loptu koja se do njega odbila poslije Iličevićeva šuta. Sam Iličević za svoj je četvrti ligaški gol dobro je reagirao glavom osam minuta kasnije na asistenciju strijelca prvoga pogotka, da bi u 33. asistirao Lakiću koji je glavom pogodio za 3-0. Lakićev je to sedmi bundesligaški pogodak ove sezone. Sva su trojica zamijenjena u posljednjih deset minuta ogleda.

Zabio je, i to prvi puta u ovoj sezoni, i Hoffenheimov Boris Vukčević i to u uvjerljivoj 4-0 pobjedi kod Eintrachta. Na njegov gol glavom s dva precizna šuta desnicom nadovezao se Vedad Ibišević da bi u 90. minuti susreta konačan rezultat postavio Mlapa.

Ivan Rakitić sudjelovao je u posljednjih 20 minuta Schalkeove 4-0 pobjede protiv bremenskog Werdera. Utakmica je to koju je privatizirao nekadašnji napadač Reala, Raul, strijelac tri pogotka. Posebno je lijep bio onaj posljednji u kojem je bivši španjolski reprezentativac lobom nadmudrio Wiesea.

Mladen Petrić odigrao je 72. minute za HSV koji je poražen 3-2 na gostovanju kod Hannovera.

Dodajmo i da je dortmundska Borussia, lider ljestvice, slavila i u ovome kolu. Nakon Freiburgovog vodstva situaciju su okrenuli u svoju korist i do tri boda došli nakon autogola Mensura Mujdže za konačnih 2-1. Najbolji je to start Dortmunđana u posljednjih trinaest godina u Bundesligi.

U posljednjoj subotnjoj utakmici 13. kola njemačke Bundeslige, nogometaši Bayera i Bayerna podijelili su bodove odigravši na travnjaku leverkuzenske BayArene 1-1.

U izjednačenoj utakmica podjela bodova vjerojatno je najrealniji ishod viđenoga nakon što je minhenski gost poveo preko Marija Gomeza koji je s metra udaljenosti, u svom šestom dodiru s loptom, u 34. minuti utakmice "oplodio" dodavanje Bastiana Schweinsteigera.

Bod, zasluženi za domaćina, izboren je udarcem s bijele točke. Najstrožu kaznu skrivio je hrvatski nogometni reprezentativac Danijel Pranjić koji nije maknuo desnu nogu pred ulaskom Sidneyja Sama u kazneni prostor. Siguran realizator penala u drugoj minuti sudačkog produžetka prvog poluvremena bio je Arturo Vidal.