Messi i društvo ispadaju?

Luda Copa: Navijači poludjeli, Argentina opet kiksala!

I u drugom nastupu na 43. izdanju Copa Americe čiji je domaćin argentinska nogometna reprezentacija nije ostvarila pobjedu.

Sraz protiv Kolumbije u Santa Feu na stadionu koji nosi ime Cementerio de los Elefantes (groblje slonova) završio je 0-0.

Kao i protiv Bolivije u 1. kolu skupine A (1-1) "gauči" su protiv Kolumbije pokazali neefikasnost u napadu i propuste u obrani, a na kraju mogu biti sretni što su se spasili poraza budući je njihov vratar Sergio Romero izabran za najboljeg igrača susreta.

Kolumbija je prijetila kontranapadima kad god je Argentina olako izgubila loptu. Prvu veliku priliku Kolumbijci su imali već u 20. minuti kada je Adrian Ramos neometan poslao loptu preko grede. Sljedeća prilika za Kolumbijce došla je već u 26. minuti, a tada je Dayro Moreno poslao loptu kraj gola.

Jedan od rijetkih inspirativnih trenutaka u utakmici najbolji nogometaš današnjice Lionel Messi imao je nakon pola sata igre kada je uspješno progurao loptu do Ezequiela Lavezzija, ali je ovaj previše oklijevao s udarcem, te je blokiran.

Argentinski vratar Romero spašavao je domaćina u zadnje tri minute prvog dijela kada je zaustavljao udarce Radamela Falcaoa i Morena, ali vjerojatno je najbolju priliku Kolumbijaca "skinuo" u 67. minuti kada je uspio zaustaviti napadača Porta (Falcao) s kojim se našao u situaciji jedan na jedan.

Na kraju utakmice argentinske zvijezde su sa stadiona ispraćene zvižducima, a u posljednjem, 3. kolu protiv Kostarike u ponedjeljak tražit će pobjedu koja bi im isprala gorak okus i donijela plasman u četvrtfinale.