Nogomet
Nogomet

Luda utakmica Bayerna na kraju završila 3:3, sjajan Petrić!

Nogometaši HSV-a podigli su se na šesto mjesto bundesligaške ljestvice nakon što su na svom stadionu u derbiju 11. kola nadigrali Hoffenheim 2-1...

Ključni je čimbenik u pobjedi momčadi Armina Veha bio hrvatski reprezentativac Mladen Petrić, koji je zabio pobjednički gol u 83. minuti za sva tri boda. Krasno je ušao ispred gostujućeg braniča i glavom zabio za 6-7 metara udaljenosti nakon ubačaja Ze Roberta s lijeve strane.

Petrić je zabio svoj četvrti gol u posljednjim trima službenim nastupima za HSV, te treći bundesligaški ove sezone

Prethodno je, u 45. minuti, Petrić asistirao za izjednačujući pogodak Heika Westermanna nakon što su gosti poveli golom BiH-reprezentativca Sejada Salihovića iz 11-erca u šestoj minuti.

Petrić je zabio svoj četvrti gol u posljednjim trima službenim nastupima za HSV, te treći bundesligaški ove sezone. Odigrao je svih devedeset minuta. U gostujućem je sastavu Boris Vukčević ušao u igru u 64. minuti. Salihović je odigrao svih devedeset minuta zabivši četvrti pogodak sezone, dok je Vedad Ibišević ušao u igru pet minuta prije kraja.

Bastian Schweisteiger promašio je penal za Bayern u 43. minuti utakmice u Mönchengladbachu. Njegov je udarac pri 2-1 vodstvu Bavaraca odsjeo na vratnici. Na kraju su Bavarci morali spašavati bod jer su domaćini preokrenuli na 3-2. Donio im ga je kapetan Philipp Lahm pogotkom u 84. minuti. Završilo je 3-3.

Danijel Pranjić odigrao je 81 minutu na poziciji lijevoga bočnog braniča dok ga nije zamijenio 17-godišnji Austrijanac David Alaba. Asistirao je Hrvat za vodstvo svoje momčadi 2-1. Zabio je Schweinsteiger u 40. minuti, i to petom. Pranjiću je to bila četvrta asistencija u posljednjim dvjema bundesligaškim utakmicama.

Domaće je u preokretu predvodio mladi reprezentativac Marco Reus (21), koji je najprije krasno zabio za 2-2, a potom asistirao Belgijcu Igoru de Camargu za 3-2.

Wolfsburg je doživio i šesti poraz sezone, na gostovanju kod sve boljeg Eintrachta Michaela Skibbea, trenutačno trećeplasirane momčadi Bundeslige. Slavili su domaći u Frankfurtu 3-1 nakon što su vodili 3-0, zahvaljujući dvama golovima Grka Gekasa. Sjajni je Grk, trenutačno najbolji strijelac Bundeslige s 11 golova, zabio četiri gola u zadnjim dvjema utakmicama svoje momčadi, te devet u posljednjih sedam bundesligaških nastupa.

Mario Mandžukić odigrao je drugo poluvrijeme za goste umjesto Brazilca Grafitea. Sudjelovao je u akciji kod jedinoga gostujućeg pogotka (Dejagah) u 66. minuti. Edin Džeko odigrao je svih devedeset minuta i zaradio žuti karton, kao i Diego.

Mainz je upisao drugi uzastopni poraz (1-0) na gostovanju kod Freiburga. Jedini je gol iz penala za domaće zabio Senegalac Papiss Demba Cisse upisavši svoj deveti ovosezonski pogodak.

Nakon dvije pobjede (jedna u DFB-Pokalu) koje su uslijedile poslije otpuštanja hrvatskog trenera Zvonimira Solde, Köln je izgubio na gostovanju kod Nürnberga 3-1. Miro Varvodić branio je 90 minuta za goste bez veće pogreške, dok je Mato Jajalo ušao u igru u 58.minuti.

Bundesliga, 11. kolo:

Eintracht – Wolfsburg 3-1 (Gekas 26., 55.-11m, Schwegler 39. / Dejagah 66)

Freiburg – Mainz 1-0 (Cisse 64.-11m)

HSV – Hoffenheim 2-1 (Westermann 45., Petrić 83. / Salihović 6.-11m)

Borussia M. - Bayern 3-3 (Herrmann 5., Reus 56., De Camargo 60. / Gomez 11., Schweinsteiger 40., Lahm 84.)

Nürnberg – Köln 3-1 (Hegeler 11., Gündogan 43., Schieber 90. / Geromel 16.)