VIDEO Kakva bitka: Chelsea pobijedio Man Utd, crveni Vidiću, Sir Alex bijesan!

Nogometaši Chelseaja u zaostaloj su utakmici 18. kola Premierlige nanijeli vodećem Manchester Unitedu drugi ovosezonski poraz. Aktualni prvak je na svome Stamford Bridgeu slavio s 2-1...

Za "crvene vragove" se tako nastavlja neugodna tradicija, u gostima kod Chelseaja nisu slavili od travnja 2002. godine premda je prvo poluvrijeme sugeriralo da bi ovaj put rasplet mogao biti drugačiji. United, koji je prvi put nakon 165 utakmica (!) u dva uzastopna dvoboja počeo u identičnom sastavu, imao je više loptu u nogama i stvarao pritisak na domaću obranu što mu se napokon i isplatilo u 30. minuti nakon novog trenutka genijalnosti Waynea Rooneya. Napadač engleske reprezentacije primio je loptu leđima okrenut golu, na otprilike 20 metara, potom se okrenuo i zakucao loptu u donji desni kut Petra Čecha.

U nastavku su Londončani krenuli po preokret koji im je u potpunosti uspio. U 54. minuti Michael Essien je nabacio s lijeve strane, a Branislav Ivanović je glavom proslijedio loptu do Davida Luiza koji ju je, nakon što se odbila od tla, zabio u bliži kut Edwina van der Sara. Brazilskom braniču je to bio prvi pogodak za novi klub kojem se priključio u siječnju iz Benfice.

U 77. minuti gostujući branič Chris Smalling u svome je šesnaestercu zakačio Jurija Žirkova, a sudac Martin Atkinson je bez oklijevanja pokazao na bijelu točku s koje je precizan bio Frank Lampard.

Svi pokušaji Uniteda da do kraja izvuče makar bod pokazali su se neuspješnima, štoviše, još je ostao i s igračem manje budući da je u sudačkoj nadoknadi kapetan Nemanja Vidić dobio drugi žuti karton.

Chelsea je ovom pobjedom došao na četvrto mjesto, ali s utakmicom manje za Unitedom zaostaje i dalje velikih 12 bodova. No, ovime se nudi odlična prilika Arsenalu da se pobjedom u zaostaloj utakmici približi momčadi Alexa Fergusona samo na bod.

''Odigrali smo vrlo dobru utakmicu i nismo zaslužili poraz. Ovo je već treća uzastopna godina u kojoj sudac protiv nas na Stamford Bridgeu svira odluke koje direktno utječu na ishod utakmice. Upravo je nevjerojatno da David Luiz nije isključen nakon prekršaja na Wayneu Rooneyju. To je promijenilo tijek igre'', smatra Ferguson i dodaje:

''Ponosan sam na svoje igrače, izdržali su u posljednje vrijeme mnogo toga sviranog protiv njih. U ovoj su utakmici dali sve od sebe, kreirali prilike i svakako nezasluženo izgubili utakmicu.

Upitan može li se na krilima ove pobjede Chelsea uključiti u utrku za naslov, Ferguson je odgovorio: ''Odluke poput ovih viđenih na utakmici mogu sve promijeniti.''

szólj hozzá: Chelsea 0-1 Manchester Utd