Paragvaj u finalu

Masovna tučnjava igrača obilježila polufinale Copa Americe

Nogometaši Paragvaja igrat će nedjeljni finale Copa Americe protiv Urugvaja nakon što su u drugome polufinalnom srazu, igranom u Mendozi, prošli Venezuelu boljim izvođenjem 11-eraca...

Završilo je na kraju 5-3. Nakon 120 minuta nije bilo golova. Golman Paragvaja Justo Villar obranio je kazneni udarac Franklinu Luceni u četvrtoj seriji, da bi odmah potom Dario Veron pogodio ključni udarac za pobjedu.

Paragvajci su izborili finale, svoj prvi nakon davne 1979. godine, uz ogromnu količinu sreće. U produžecima su Venezuelci dvaput pogodili vratnicu (Fedor i Arango), te još jednom uzdrmali gredu (Moreno) u 42. minuti utakmice. Tijekom produžetaka imali su igrači Cesara Fariasa još tri izvrsne prigode, ali je sjajni goloman Villar opet, kao i u četvrtfinalnom okršaju s Brazilom, bio na visini zadatka.

Paragvajac Jonathan Santana isključen je u 102. minuti utakmice nakon drugoga žutog kartona. Ranije je meksički sudac utakmice Francisco Chacon isključio paragvajskog izbornika Gerarda Martina i njegova pomoćnika. Zbilo se to na samom početku prvog produžetka, nakon što se Martino verbalno zakačio s venezuelskim izbornik Fariasom.

Nastavak tog incidenta publika je vidjela nakon završnog Veronova penala, kada je došlo do opće tiučnjave na travnjaku. Napali se Venezuelci Paragvajce dok su slavili pobjedu. Izbornik Farias ustvrdio je nakon utakmice da su Paragvajci isprovocirali njegove igrače.

Paragvaju je tako uspjelo izboriti finale južnoameričkoga nogometnog prvenstva u Argentini nakon pet odigranih remija i dvaju uspješnih raspucavanja penala.

Venezuelcima, naciji poznatijoj po bejzbolu, na kraju je vrlo malo značila činjenica da su igrali najbolji nogomet na Copi, te se plasirali u polufinale prvi put u povijesti.

Nedjeljni finale Urugvaj i Paragvaj igrat će na Monumentalu u Buenos Airesu.