Modrić sjajan: 'Zaradio' rijetku ocjenu na Otoku

Luka Modrić odigrao je još jednu izvrsnu utakmicu za svoj Tottenham u pobjedi na White Hart Laneu nad Newcastleom 2-0. Hrvatskog reprezentativca su i The Sun i Daily Mail etiketirali kao igrača utakmice…

Za učinak u 90 minuta igre u ogledu 20. kola Premiershipa The Sun je Modrića ocijenio s devetkom. Prava je rijetkost da engleski novinari takvom ocjenom valoriziraju nastup igrača koji nije bio strijelac na utakmici. No, to je samo još jedna potvrda koliko je Modrić bio dobar u utorak.

Strijelci su bili Aaron Lennon u 57. i Gareth Bale u 81. minuti. Velšanina je za njegov šesti gol ove sezone u Premiershipu uposlio Modrić, kojeg je i Daily Mail proglasio za najboljeg aktera dvoboja, dodijelivši mu osmicu.

Niko Kranjčar, Vedran Ćorluka i Stipe Pletikosa ostali su na klupi tijekom cijelog dvoboja.

Još jedan hrvatski nogometaš je u utorak zaradio visoke ocjene u engleskim novinama. Nikola Kalinić bio je dvostruki strijelac u gostujućoj pobjedi svog Blackburna kod West Bromwicha 3-1. Prvi je gol zabio već u 3. minuti, kada je pobjegao domaćoj obrani po lijevoj strani, a onda preciznim udarcem desnom nogom, iskosa s lijeve strane, matirao domaćeg vratara. Domaćini su izjednačili u 17. minuti preko Thomasa, a onda je Kalinić u 53. minuti opet doveo goste u vodstvo. Poentirao je spretno glavom iz blizine u akciji koja je krenula izvođenjem kornera s lijeve strane.

Dobio je Kalinić osmicu u The Sunu, a ocjena bi sasvim sigurno bila i bolja da nije grubim nasrtajem na Scharnera u 64. minuti zaradio crveni karton. Daily Mail je hrvatskog napadača ocijenio sedmicom.