Veliki kiks

Nemoćni Brazilci podbacili na startu Copa Americe!

Nakon što je domaćin Argentina otvorila natjecanje na Copa Americi kiksom protiv Bolivije (1-1), ista se priča dogodila nogometašima Brazila. Oni su u 1. kolu skupine B odigrali 0-0 protiv Venezuele...

Od Brazila, kao i Argentine, se očekivalo mnogo i očekuje se i dalje mnogo na ovom prvenstvu kojem je domaćin Argentina. Kako se domaći navijači uzdaju u Lionela Messija, tako su Brazilci svoju reprezentaciju ispratili s jednom jedinom željom, da postane prvak Južne Amerike, a očekuju da će zvijezda prvenstva biti 19-godišnji igrač Santosa Neymar. 'Novi Pele' je igrao 90 minuta u La Plati, ali niti on, niti svi ostali Brazilci, nisu pokazali ništa posebnoga.

Naravno, Brazil je bio bolji, diktirao je tempo na ovom ogledu, ali ništa od toga nisu materijalizirali. Razigraniji su i kreativniji bili u prvom dijelu, dok je u nastavku uslijedila prava uspavanka na travnjaku. Brazil gotovo da nije stvorio pravu priliku u drugom dijelu.

Najbliže su pogotku bili u prvoj četvrtini ogleda kada je, primjerice, Pato udarcem s desetak metara topovski pogodio vratnicu. U prvom dijelu su Pato, Robinho i Neymar solidno kombinirali, ali su i prečesto bili skloni driblinzima i pretjerivanju.

Nakon svega toga uvukla se u Brazilce i bezidejnost, pa i nervoza, a venezuelanska obrambena igra je bivala sve jača i čvršća, te su na kraju uspjeli sačuvati čistu mrežu protiv uglednog suparnika.

Recimo i da je druga mlada brazilska zvijezda iz Santosa, 22-godišnji Ganso, odigrao svih 90 minuta u veznom redu svoje momčadi.