Nogomet
Nogomet

Nogometaši Mainza sedmom su pobjedom na startu Bundeslige izjednačili rekord Bayerna i Kaiserslauterna, a Srđan Lakić je postigao peti pogodak sezone, no on nije bio dovoljan ni za bod...

Mainz je svoju nevjerojatnu seriju nastavio na svome stadionu Bruchweg pobjedom protiv Hoffenheima 4-2. Sedmi trijumf u isto toliko kola na početku njemačkog prvenstva doseg je kakav je u povijesti uspio samo Bayernu u sezoni 1995/1996 i Kaiserslauternu u sezoni 2001/2002.

Zanimljivo, oba su spomenuta kluba u tim sezonama na koncu ostala bez naslova, a prvak je u oba slučaja bila Borussia Dortmund koja je i danas prvi pratitelj Mainzu. Nogometaši Thomasa Tuchela priliku da postanu samostalni rekorderi imat će 16. listopada kada, opet pred svojim navijačima, dočekuju HSV.

U subotu je pobjedi Mainza pomogao i hrvatski reprezentativac Josip Šimunić koji je u 72. minuti srušio Lewisa Holtbyja u šesnaestercu, za što je dobio i izravni crveni karton, a kazneni je udarac potom iskoristio Andre Schürrle za konačnih 4-2. U igru je ušao potencijalni hrvatski reprezentativac Boris Vukčević, do kraja je uspio zaraditi žuti karton.

Srđan Lakić je već u trećoj minuti pogodio iz slobodnog udarca sa 17 metara za vodstvo svoga Kaiserslauterna u gostima kod HSV-a, no domaći su u drugom poluvremenu uspjeli preokrenuti. Najprije je u 69. minuti izjednačio Gojko Kačar da bi u 84. tri boda HSV-u, u čijem sastavu nije bilo ozlijeđenog Mladena Petrića, donio Eric Chuopo-Moting. Ivo Iličević i Lakić (dobio i žuti karton) proveli su u igri svih 90 minuta u gostujućem dresu.

Schalke i dalje ne može pronaći izlazak iz krize. Momčad iz Gelsenkirchena, koju su uoči sezone stručnjaci svrstavali u najuži krug favorita za naslov, doživjela je i peti poraz u sedam kola. Nürnberg je na svome Easy-Credit-Stadionu slavio s 2-1, a svi su pogoci pali nakon što je u 53. minuti crveni karton dobio veznjak gostiju Jermaine Jones. Minutu nakon toga u igru je ušao i naš Ivan Rakitić, zamijenivši Raula, a domaći su poveli u 62. minuti preko Mikea Frantza. Klaas-Jan Huntelaar je u 74. uspio izjednačiti, ali Schalke je praznih ruku ostavio Andreas Wolf pogotkom u 83. minuti.

Hrvatski trener Zvonimir Soldo poražen je sa svojim Kölnom u gostima kod Freiburga. Domaći su vodili s 2-0, gosti su se uspjeli vratiti, a pritom je kod oba gola sudjelovao i Mato Jajalo. Najprije je nakon njegovog udarca zabio Youssef Mohamad, da bi naš nogometaš u nastavku tijelom pogurnuo loptu Adamu Matuschyku za izjednačenje. No, Papiss Demba Cisse je svojim sedmim pogotkom sezone donio Freiburgu pobjedu 3-2.

Wolfsburg je došao do boda kod Borussije Mönchengladbach (1-1), a Mario Mandžukić pritom nije ulazio u igru.