VIDEO Kakav šok: Mainz bolji od Bayerna, Raul spasio Schalke od poraza!

Momčad Mainza zadržala je stopostotni učinak ove sezone u Bundesligi. U derbiju 6. kola, Mainz je na Allianz Areni pobijedio domaći Bayern s 2-1...

I dok je branitelj naslova prvaka Bayern vrlo loše krenuo u ovo prvenstvo, dobio je samo svije utakmice, kod kuće protiv Wolfsburga i u prošlom kolu u gostima kod Hoffenheima, obje u samim završnicama dvoboja, Mainz je nastavio svoj savršeni učinak i sada ima 10 bodova više od Bayerna!

Danijel Pranjić igrao je za Bayern cijelu utakmicu, dok je Ivicu Olića trener Louis van Gaal povukao iz igre u 61. minuti, a zamijenio ga je Altintop.

Upravo je Pranjić bio sukrivac za vodstvo Mainza. Izgubio je loptu u blizini svog šesnaesterca, a Holtby je poslužio Allaguija koji je zatresao mrežu Bayernovog vratara Butta. Bayern je u završnici prvog poluvremena izjednačio, ali ne zahvaljujući nekoj dobroj akciji, već nespretnosti gostujućeg braniča Svenssona, koji je poslao loptu u vlastitu mrežu. No, u 77. minuti su Mainzovi nogometaši opet zabili, majstorski je to učinio Szalai, koji je primio loptu leđima okrenut golu, sjajno se okrenuo i poluvolejem je smjestio u Buttov kut.

Mainz je, tako, dobio svih šest utakmica u dosadašnjem dijelu Bundeslige, a u leđa mu gleda dortmundska Borussia, koja je nakon startnog domaćeg poraza od Bayera nanizala pet pobjeda, a petu su ''žuto-crni'' dohvatili na gostovanju kod St. Paulija 3-1. Dvostruki strijelac za goste bio je Kevin Großkreutz.

Mizernu sezonu nastavlja doprvak prošle sezone Schalke, koji je u Gelsenkirchenu jedva izvukao bod protiv Borussije iz Mönhengladbacha, završilo je 2-2, iako su gosti vodili s 2-0. Nizozemac Huntelaar smanjio je u 52. minuti na 1-2, a bod je Schalkeu osigurao španjolski veteran i Realova legenda Raul u 87. minuti. Bio je to prvi Raulov pogodak u Bundesligi.

Ivan Rakitić igrao je za Schalke do 77. minute.

Schalke je na 16. mjestu ljestvice sa 4 boda, a ispod njega su još dva velika njemačka kluba, 17. Werder i posljednji, 18. Stuttgart, koji je u 6. kolu izgubio pred svojim navijačima od Bayera iz Leverkusena 4-1. Strijelci za ''apotekare'' bili su Hyypiä u 19., Vidal u 21., Balitsch u 69. i Sam u 88. minuti, dok je jedini gol za ''švabe'' postigao Kuzmanović u 52. minuti. Stuttgart je od 31. minute igrao bez isključenog Camoranesija.

Domagoj Vida odgledao je cijelu utakmicu s Bayerove klupe za pričuve.

Eintracht je kao domaćin pobijedio Nürnberg 2-0, Utakmicom Werdera i HSV-a na Weserstadionu kompletiran je subotnji program šestog bundesligaškog kola. Slavio je Werder 3-2, a junak utakmice je Portugalac Hugo Almeida s dva postignuta gola.