Ludilo se nastavlja

Novi šokovi na Copi: Brazil ne može do pobjede, sretni i s bodom!

Argentina i Brazil nakon dva kola po skupinama ne znaju za pobjedu.

Južnoamerički divovi jednostavno ne mogu do pobjede na Copi kojoj je domaćin upravo Argentina. I oni i Brazilci su jedva izvukli bod u 2. kolu natjecanja po skupinama. Brazil se izvukao golom na samom kraju susreta.

U 90. je minuti utakmice gol za konačnih 2-2 zabio Fluminenseov napadač Fred spasivši time Brazilce od poraza u dvoboju drugog kola B-skupine Copa Americe protiv Paragvaja u Cordobi. Bili su mu igrači Mana Menezesa na Stadionu Marija Kempesa uistinu vrlo blizu nakon još jedne blijede partije koju su pružili, druge nakon otvarajućeg remija bez golova protiv Venezuele.

Na lijepo dodavanje Paula Henriquea Gansa Fred je još ljepše zabio s ruba 16-erca fino se snašavši okružen dvama igračima. Asistirao je Ganso i za prvi gol Brazilaca Šahtarovu napadaču Jadsonu, koji je od početka zaigrao umjesto Robinha, u 39. minuti utakmice. Suigrač Darija Srne i Eduarda da Silve zabio je svoj prvi pogodak u brazilskom dresu krasnim udarcem iz trka s 20-ak metara.

Nakon obrambene je pogreške Brazilaca Roque Santa Cruz u 55. minuti zabio svoj 25. gol u 85. nastupu za reprezentaciju. Napadač Blackburna izjednačio se njime s Joseom Cardozom na čelu ljestvice najboljih strijelaca u povijesti reprezentacije.

U 67. je minuti na Santa Cruzovu asistenciju sretno, poslije dvostrukog odbijanca, izjednačio Nelson Valdez, koji je u 55. minuti ušao u igru umjesto Lucasa Barriosa. Dani Alves direktni je krivac za gol nakon što je izgubio loptu u remplanju pred svojim golom od Estigarribije

Ganso i Fred, do kraja su ipak uspjeli spasiti poraz i sastavu Mana Menezesa donijeti barem bod.

Brazil i dalje sve drži u svojim rukama. U posljednjem kolu moraju peterostruki svjetski prvac pobijediti Ekvador i njihov nastup u četvrtfinalu neće doći u pitanje.