Hrvatskim nogometašima bi kroz kvalifikacije za Europsko prvenstvo 2012. godine u Poljskoj i Ukrajini najveći suparnik za prvo mjesto trebala biti reprezentacija Grčke...

Ta je momčad, pod ravnanjem novog izbornika, Portugalca Fernanda Santosa, igrala u srijedu prijateljsku utakmicu u Beogradu protiv Srbije i pobijedila 1-0. No, realno je trebao slaviti domaćin i to s nekoliko pogodaka razlike.

Nevjerojatno je što su se sve promašili srpski nogometaši tijekom drugih 45 minuta. Sve je krenulo udarcem Tošića u 58. minuti s dvadesetak metara, kada je lopta gromovito pogodila spoj vratnice i stative. Nakon toga je Kačar promašio s tri-četiri metra, a posve je nevjerojatna bila situacija u 68. minuti kada su u istom napadu Srbi promašili četiri klasična "zicera".

Prvo su pogodili gredu, pa je grčki vratar obranio udarac sa samo nekoliko metara. Kroz cijelu tu akciju čak su tri srpska nogometaša bila doslovno sama pred suparničkim vratarom, no izjednačiti nisu uspjeli.

Neuspješno su Srbi napadali do kraja.

Inače, u prvom dijelu je bolji dojam ostavila gostujuća momčad. Vodili su igru, tehnički vrlo dobro kombinirali i utišali svaki srpski napad. Na kraju prvog poluvremena, u 45. minuti, Salpingidis je iskoristio pospanost Nemanje Vidića koji nije reagirao na ubačenu loptu s desne strane. Pustio ju je da dođe do grčkog nogometaša, a ovaj je lako zabio za jedini i pobjednički pogodak Grčke.