Nogomet
Nogomet
Oproštaj velikog Ronalda

Pogledajte posljednje nogometne trenutke jednog od najvećih ikad!

Legendarni napadač Ronaldo nije se od dresa brazilske nogometne reprezentacije oprostio na način na koji je godinama oduševljavao navijače - pogotkom.

Prijateljski ogled protiv Rumunjske u Sao Paulu završio je 1-0 u korist domaćina golom Freda. Sastav Mana Menezesa slavio je zahvaljujući pogotku iz prvog poluvremena utakmice, međutim, važnije od njegova gola, važnije i od samog rezultata, dogodilo se nakon uvodnih pola sata dvoboja.

Tada je, naime, strijelac gola iz 21. minute napustio travnjak i dozvolio da se pred svojim navijačima oprosti bivši napadač Barcelone, Real Madrida, Milana, Intera..., umirovljeni 34-godišnjak kojeg je Međunarodna nogometna federacija (FIFA) tri puta proglašavala najboljim svjetskim nogometašem.

Odigrao je Ronaldo petnaestak minuta susreta u kojem je tragao za golom bodren "vojskom" navijača, međutim, egzekucija je izostala.

''Oprostite mi, imao sam tri prilike, ali u posljednjih 15 minuta svoje karijere gol nisam uspio postići. Bila bi to mala nagrada za sve ono što ste napravili za mene. Ogromno vam hvala na svemu, na tome što ste me prihvatili kakav sam bio, zbog toga što ste plakali kada sam i ja plakao, što ste se smijali kada sam se i ja smijao. Hvala vam iz dubine mog srca'', oprostio se Ronaldo od nešto više od 30.000 okupljenih na stadionu Pacaembu.