'Osjećali smo se isprebijano, a na kraju smo odigrali poput prvaka'

Menadžer Manchester Uniteda Sir Alex Ferguson nahvalio je svoju momčad nakon 4-2 gostujuće pobjede nad West Hamom u sklopu 31. kola Premiershipa...

Iako su 'Crveni vragovi' gubili sve do posljednjih 25 minuta, na kraju su predvođeni sjajnim Wayneom Rooneyjem, koji je zabio tri gola, došli do potpunog preokreta.

''Igrali smo danas poput prvaka. Ostali smo smireni i nismo izgubili vjeru u naše sposobnosti. Nikad nije lako doći ovdje. Oni se bore za opstanak, ali mi smo morali odraditi svoje. Dominirali smo u drugom dijelu i bila je to zaista predstava dostojna prvaka'', rekao je Ferguson koji je utakmicu svoje momčadi gledao s tribina budući je odrađivao suspenziju nametnutu od strane Engleskog nogometnog saveza zbog javnog kritiziranja suđenja.

Komentirao je slavni škotski strateg i prvo poluvrijeme susreta u kojem je njegova momčad zaostajala 2-0.

''Biti dva gola u zaostatku bila je prava travestija s obzirom na stanje na travnjaku, na posjed lopte i omjer stvorenih prilika. U tom trenutku osjećali smo se kao isprebijani i nismo imali što za izgubiti. Dali smo sve od sebe i osjećao sam da moramo nešto izvući iz svega.''

Prvi hat-trick u sezoni zabio je napadač Manchester Uniteda Wayne Rooney. Zabio je 25-godišnji engleski nogometaš sva tri gola u rasponu od 65. do 79. minute utakmice preokrenuvši zaostatak od 2-0 u 3-2 vodstvo. Bila je to najuspješnija Rooneyjeva izvedba od 23. siječnja prošle godine. Tada je u istoj utakmici zabio četiri gola, i to u domaćoj 4-0 pobjedi nad Hull Cityjem.

''Mi se nikad ne predajemo, bez obzira na rezultat. Briljantni smo ove sezone. Čak i u trenucima kad ne igramo dobro, dolazimo do rezultata. Uvijek je teško igrati na Upton Parku. Nakon što smo postigli prvi gol, uspostavili smo kontrolu nad igrom'', konstatirao je Rooney, koji se trima postignutim pogocima dokopao brojke od 101 postignutog gola u dresu Manchester Uniteda.

Pobjedom je United na vrhu ljestvice pobjegao na osam bodova prednosti ispred drugoplasiranog Arsenala, ali uz dvije utakmice više.

Ono što je još bitnije, njima je približio United rekordnome, 19. naslovu nacionalnog prvaka u povijesti.