Perišić prvi strijelac lige, Genk prvak Belgije

Završeno je belgijsko nogometno prvenstvo.

U trileru posljednjeg, 10. kola doigravanja za prvaka Genk je osigurao svoj treći naslov u povijesti, a hrvatski reprezentativac Ivan Perišić dvama je golovima izborio naslov najboljeg strijelca lige.

Perišićev Club Brugge slavio je na domaćem travnjaku protiv Genta s 3-0 u utakmici u kojoj je Perišić zabio prvi i posljednji gol na susretu. Prvog je zabio u 17., posljednji u 70. minuti. Bili su mu to peti i šesti gol u Ligi za prvaka, te 21. i 22. ukupno ove sezone kojim je dohvatio naslov najboljeg strijelca. Nakon postignutog drugog gola na susretu, a petog u zadnja tri kola Perišić je zaradio i žuti karton zbog bacanja dresa u publiku.

Sjajnu je utakmicu odigrao i Ivan Leko u gostujućem trijumfu svog Lokerena nad Anderlechtom 4-3. Zabio je Leko izjednačujući gol na susretu za 1-1 u 42. minuti, a upisao je i dvije asistencije. Spomenuti gol zabio je iz slobodnog udarca, a bio mu je to šesti ovosezonski. Upisao je ukupno i 13 asistencija.

U izravnom dvoboju za naslov prvaka Genk i Standard odigrali su bez pobjednika 1-1 na Cristal Areni, što je Genku donijelo treći naslov u povijesti kluba i prvi nakon sezone 2001/02. U kontroverznoj utakmici punoj tenzija Genku je bio dovoljan i bod za osiguranje naslova, dok je Standard trebao pobjedu za osvajanje titule.

Standard je poveo preko Eliaquima Mangale u sudačkoj nadoknadi prvog dijela, a izjednačio je Nigerijac Kennedy Ugoala Nwanganga glavom u 79. minuti i tako donio naslov svojoj momčadi zbog većeg broja osvojenih bodova u regularnom dijelu sezone (koji su prepolovljenji na njenom završetku).