Nogomet
Nogomet
Sjajan pogodak Kuna

Počeo najstariji nogometni turnir: Aguero spasio Gaučose blamaže!

Započelo je 43. izdanje Copa America, južnoameričkog nogometnog prvenstva kojem je ove godine domaćin Argentina. Otvarajuću utakmicu u sklopu skupine A domaćini su odigrali protiv Bolivije u La Plati, a završilo je bez pobjednika 1-1...

U prvom poluvremenu Argentina je bila bolja na terenu. Posebice se to odnosilo na prvih 15-ak minuta kada su 'gauči' pokušavali poentirati preko najboljeg nogometaša svijeta Lionela Messija koji se našao u nekoliko prilika, ali ih je propustio realizirati. Ipak, najbolju priliku prvog dijela propustio je Carlos Tevez čiji je udarac nakon jednog dodavanja Messija zaustavio bolivijski vratar Carlos Arias krajnjim naporima.

U drugom dijelu Argentina je krenula još agresivnije i ofenzivnije, a izbornik Sergio Batista zamijenio je Estebana Cambiassa Angelom di Marijom. Ipak, Bolivija je bila ta koja je prva zabila. Nakon udarca iz kuta koji je izveo Jhasmany Campos Edivaldo Rojas je pronašao put do mreže iskosa s lijeve strane.

Za konačnih 1-1 pobrinuo se napadač Atletico Madrida Sergio Agüero sjajnim golom iz voleja u 75. minuti, samo pet minuta po ulasku u igru. Marcos Rojo uputio je dugu loptu u šesnaesterac Bolivije, spustio ju je Nicolas Burdisso prsima, a Agüero ju topovski zakucao u mrežu. Nakon postignutog gola domaćini su dodatno stisnuli gas, pokušali doći do pobjede, ali nisu uspjeli.

U skupini A se osim Argentine i Bolivije nalaze još Kostarika i Kolumbija koji će snage odmjeriti danas (subota) u San Salvador de Jujuyu.

Argentinci svoj sljedeći susret igraju 6. srpnja protiv Kolumbije, a Bolivijci će sljedeći dan odmjeriti snage protiv Kostarike.