Još malo vježbajte

Robinho, bolje ti je šuti: 'Vježbali smo penale, ali...!?'

Brazilska zvijezda dolila je ulje na vatru nakon sramotnog ispadanja s Copa Americe…

''Poraz uvijek donosi tugu, pogotovo jer smo radili tako naporno da bismo pobijedili'', izjavio je izbornik brazilske nogometne reprezentacije Mano Menezes nakon ispadanja njegove momčadi u četvrtfinalu Copa Americe.

Bolji od Brazila bio je Paragvaj nakon izvođenja jedanaesteraca s 2-0 nakon što je 90 minuta regularnog dijela i 30 minuta produžetaka završilo bez golova.

''Bili smo očito superiorni čitavih 120 minuta, ali to na kraju nije bilo dovoljno jer nismo zabili gol za koji smo tako naporno radili. Očito to nije bio naš dan. Napravili smo sve da bismo pobijedili, samo nam je gol falio. Sada moramo biti zreli i smireni i sve proanalizirati kako treba. Na putu do polufinala zaustavila nas je momčad koja je u natjecanju remizirala četiri puta. To su teške stvari u nogometu i s njima moramo živjeti'', zaključio je Menezes.

Slične zaključke poput izbornika izvukao je i napadač brazilske reprezentacije Robinho. No, otkrio je možda nešto što nije trebao.

''Ono što sada možemo napraviti jest podići glave i osvojiti Svjetsko prvenstvo u našoj zemlji. Ipak, mislim da je iza nas dobra Copa. Šteta što ne možemo ponovo biti prvaci. Bili smo puno bolji, ali smo poraženi na penale. Vježbali smo izvođenje, ali nije išlo'', izjavio je Robinho.

Nije išlo? Kada promašiš ama baš sve što si mogao promašiti na utakmici, od silnih prilika do čak četiri 11-erca, onda je malo reći 'nije išlo'.