Ronaldo nakon trijumfa nad Barcom: Mourinho je rođeni pobjednik!

Najbolji igrač Reala smatra da je ključan faktor u pobjedi nad Barcelonom Jose Mourinho…

Cristiano Ronaldo donio je Real Madridu Kupa kralja nakon 18 godina posta. Real Madrid u finalu je svladao svoga arhi-rivala Barcelonu Portugalčevim pogotkom u 103. minuti utakmice. Iako je bilo šansi s obje strane u prvih devedeset minuta bilo je 0:0 , pa se morao igrati produžetak.

Gol je pao u 13 minuti produžetka nakon sjajne akcije duplih pasova na desnoj strani između Marcela i Di Marije. Potonji je odlično centrirao točno na glavu Ronalda koji je nadskočio Mascherana i poslao loptu pod gredu nemoćnog Pinta.

„To je vrlo važan trofej za nas. Ostvarili smo cilj koji smo postavili još na početku sezone. Naš uspjeh je tim veći što smo u finalu svladali Barcelonu koja je u drugom poluvremenu prikazala sjajnu igru“, kazao je Ronaldo odmah nakon utakmice.

Ronaldo smatra kako je trener Reala Josea Mourinho ključan razlog uspjeha „kraljevskog kluba“:
Mourinho nam je donio pobjednički duh. On je rođeni pobjednik“, poručio je Ronaldo.