Serie A: Milan zaustavljen, Roma tone i tone

U četvrtom kolu talijanske Serie A Milan je izvukao tek bod kod Lazija, Inter nastavio pobjednički niz, a Roma produbila krizu...

Milan je remizirao na gostovanju kod Lazija 1-1 iako je poveo golom Zlatana Ibrahimovića (nakon asistencije Clarencea Seedorfa) u 66. minuti. Zabio je tako švedski napadač svoj prvijenac za Milan u Seriji A, no on nije donio njegovoj momčadi tri boda. Propust obrane Rossonera , točnije Thiaga Silve, iskoristio je u 81. minuti Sergio Floccari, koji je zakucao loptu u mrežu nakon sjajne asistencije i prodora Hernanesa s lijeve strane.

Milan je u završnici imao i priliku za sva tri boda, no udarac Gianluce Zambrotte zaustavila je greda, dok je Kevin-Prince Boateng u sudačkoj nadoknadi slabo reagirao iz velike blizine napucavši domaćeg braniča.

Roma je na gostovanju kod Brescije tražila prvu ovosezonsku pobjedu, a dočekala je tek drugi poraz. Perparim Hatemaj i Andrea Caracciolo iz penala donijeli su Bresciji tri boda, dok je utješni gol za 'vučicu' zabio Marco Borriello u 83. minuti. Valja reći da je momčad Claudija Ranierija od 64. minute igrala s igračem manje (isključen je Philippe Mexes), a tek dva boda nakon četiri odigrana kola dovela su talijanskog trenera na rub otkaza.

Nogometaši Intera upisali su u četvrtom kolu Serie A i treću pobjedu, savladavši na San Siru Bari 4-0. Nerrazzure su do pobjede s dva gola svaki odveli Samuel Eto'o i Diego Milto, svaki sa po dva postignuta gola. Eto'o je svojim golovima izbio sam na vrh ljestvice najboljih strijelaca, te sada ima ukupno pet golova na kontu, dok je Inter također sam na vrhu ljestvice s 10 od maksimalnih 12 osvojenih bodova, budući je iskoristio prvi ovosezonski poraz Cesene (2-0 na gostovanju kod Catanije).

Od ostalih utakmica izdvojimo gostujuću 3-1 pobjedu Chieva na gostovanju kod Napolija. Iako je Napoli poveo golom Paola Cannavara iz devete minute, Chievo je dvama golovima Sergija Pellissiera i jednim Gelsona Fernanesa uspio doći do treće ovosezonske pobjede i skoka na drugo mjesto na ljestvici.