Urugvaj u transu

Šok i nevjerica za domaćina: Argentina ispala u četvrtfinalu Cope!

Nogometna reprezentacija Urugvaja drugi je polufinalist ovogodišnjeg izdanja Copa Americe, nakon što su poslije boljeg izvođenja jedanaesteraca izbacili domaćina Argentinu...

Već na samom početku utakmice domaći navijači, ali i igrači, dobili su hladan tuš. Diego Perez doveo je Urugvaj u vodstvo u 6. minuti, nakon što je jednu svijeću upućenu u kazneni Martin Caceres proslijedio na drugu vratnicu, vratar Argentine Sergio Romero ostao je malo prekratak, dovoljno da Urugvajci povedu.

Nije se dugo trebalo čekati na uzvrat Argentinaca koji su izjednačili već u 18. minuti nakon odličnog ubacivanja Messija i pravovremenog utrčavanja Higuaina koji je glavom proslijedio loptu u mrežu za 1-1. Urugvaj je od 39. morao igrati s igračem manje nakon što je zbog drugog žutog kartona isključen strijelac vodećeg pogotka Perez.

>> Ovo su čekali 14 godina: Peru u produžecima bacio Kolumbiju na koljena!

Izgledalo je da će domaćin konačno prelomiti utakmicu nakon svih silnih prilika koje su imali, ali vratar Urugvaja Fernando Muslera i urugvajska obrana imali su svoj dan. Rezultat se nije mijenjao do kraja regularnog djela utakmice kada je u 87. minuti isključen kapetan Argentine Javier Mascherano.

U produžetku su obje momčadi imale svoje prilike, ali one najbolje imala je Argentina, no Muslera je na vratima od 18. minute bio nesavladiv. Nakon 120 minuta dobrog nogometa pristupilo se izvođenju jedanaesteraca u kojima se Urugvaj pokazao kao mirnija i sigurnija momčad.

Napadač Manchester Cityja Carlos Tevez promašio je jedanaesterac u trećoj seriji za Argentinu, dok su svi Urugvajci bili precizni. Završilo je 5-4 i slavlje u Santa Feu moglo je početi, ali ne za domaćina.

Argentina kroz cijeli turnir ni u jednom trenutku nije izgledala kao prava momčad. U četiri odigrane utakmice pobijedili su samo jednom i to momčad Kostarike koja na turniru nastupa u ulozi gosta s mladom reprezentacijom do 23 godine. Argentinski portal sports daily odmah po porazu napisao je: Zbogom snu o osvajanju Cope Americe u svojoj domovini. Čak nas ni Messi ne može spasiti.

Argentina nije osvojila nijedan trofej punih 18 godina, a raspolažu igračima poput Messija, Teveza, Agüera, Javiera Zanettija itd.

Urugvaj će u polufinalu, koje je na raspredu u utorak, zaigrati protiv reprezentacije Perua koja je ranije tog dana, također iznenadila, pobjedom od 2-0 protiv favoriziranih Kolumbijaca.