Šok i sramota: Tottenham izgubio od očajnog Wigana!

Nogometaši Tottenhama izgubili su od Wigana 1-0 u dvoboju trećeg kola Premiershipa na svom stadionu. Gol odluke u 80. je minuti zabio Kolumbijac Hugo Rodallega...

Radi se o ogromnom iznenađenju s obzirom na činjenicu da je Wigan u prva dva kola upisao dva domaća poraza s ukupnom gol-razlikom 0-10. Najprije su izgubili od Blackpoola 4-0, a potom od Chelseaja 6-0.

Igrači Roberta Martineza napokon su odigrali hrabro. U prvom su poluvremenu pogodili gredu, a u 79. su minuti, samo minutu prije Rodallegina gola, u izvrsnom kontranapadu prebacili prazan gol Carla Cudicinija.

Tottenham je zaigrao kako zna tek nakon primljenog gola. Niko Kranjčar u 85. je minuti sjajno pucao iz daljine, ali je njegov udarac gostujući vratar Ali Al Habsi izvadio ispod grede. U sučevu je vremenu Kranjčar nakon prekida pogodio idealno glavu Younesa Kaboula, ali je kamerunski reprezentativac promašio loptu u čistoj prilici.

Niko Kranjčar odigrao je drugih 45 minuta u Redknappovoj momčadi. Luka Modrić i Vedran Ćorluka nisu bili u kadru. Sjedili su na tribinama u društvu Stipe Pletikose, koji bi uskoro trebao postati četvrti Hrvat u redovima londonske momčadi.

Vodeći Chelsea došao je do treće pobjede sezone svladavši na Stamford Bridgeu Stoke 2-0. Strijelci su bili Florent Malouda i Didier Drogba, kojem je to bio četvrti prvenstveni pogodak. Frank Lampard u 11. je minuti promašio 11-erac.

Skupa s Drogbom vrh ljestvice strijelaca nakon nepotpunoga trećeg kola drži Newcastleov centarfor Andy Carrol, koji je svoj četvrti premierligaški pogodak zabio u gostujućem remiju (1-1) svoje momčadi kod Wolverhamptona.