VIDEO Rooney iz penala spasio od šoka: Man Utd prvak rekordni 19. put!

Manchester United novi je prvak Engleske!

Nogometaši Manchester Uniteda i matematički su osigurali naslov prvaka u Premiershipu u subotu, u pretposljednjem 37. kolu sezone. Novo slavlje, četvrto u zadnjih pet sezona, im je donio remi 1-1 kod Blackburna.

Sada Manchester United ima sedam bodova više od drugoplasiranog Chelseaja, pa se potpuno mogu usmjeriti na ono što slijedi na Wembleyu, a to je finalna utakmica Lige prvaka gdje im je suparnik Barcelona.

Dugo se činilo da će promocija prvaka biti prebačena na posljednje kolo budući da je Blakcburn vodio od 20. golom Emertona, pa sve do 73. minute. No, tada je Hernandez izborio jedanaesterac, a Wayne Rooney je postigao pogodak vrijedan velike proslave. Recimo da je hrvatski nogometaš Nikola Kalinić cijelu utakmicu odgledao s klupe domaće momčadi.

Blackburn je ovim propustio uhvatiti tri bitna boda u borbi za opstanak, ali takvo što nije promaklo Wolverhamptonu i Blackpoolu. Prvospomenuta momčad je pobijedila na gostovanju Sunderland s 3-1, dok je u vatrometu golova Blackpool kao domaćin svladao Bolton 4-3.

Spomenimo da je hrvatski igrač Ivan Klasnić opet ušao s klupe na travnjak, te je za Bolton odigrao posljednjih dvanaest minuta.

Ostale se utakmice ovog kola igraju tijekom nedjelje, te u utorak.