'Topnici' očitali lekciju aktualnim prvacima!

U ponedjeljak je odigran derbi ogled 19. kola engleskog Premiershipa. Posve zasluženo i uvjerljivo Arsenal je na svom Emirates stadionu pobijedio gradskog rivala Chelseaja s 3-1...

Arsenal je bio konkretniji i odlučniji velikim dijelom ove utakmice, a goste su dotukle tri minute na početku drugog dijela. Tada je Arsenal vodstvo od 1-0 pojačao s još dva pogotka i pitanje pobjednika je bilo riješeno.

Prvi pogodak na utakmici je djelo Songa u 44. minuti, a iz prvog dijela osim toga je vrijedan spomena bio tek lukavi pokušaj Nasrija koji je s dvadesetak metara, s mjesta, pokušao prebaciti Čecha, no ovaj je krajnjim naporom izbacio loptu u korner. Zbilo se to tri minute prije vodećeg pogotka.

Početkom nastavka je krenula furiozna igra Arsenala, no mnogo su im u svemu pomogli i suparnički igrači. Essien je fantastično uposlio 'krivoga' Walcotta u kontri u 51. minuti, a ovaj je na pladnju poslužio Fabregasa koji je zabio za 2-0. Samo dvije minute kasnije su igrači Chelseaja izgubili još jednu loptu oko sredine travnjaka, a tom je prilikom sam Walcott riješio situaciju 'jedan na jedan' s Čechom.

Počasni pogodak je za goste postigao Branislav Ivanović u 57. minuti, nakon što je glavom proslijedio ubacivanje Drogbe iz slobodnog udarca. Do kraja je Chelsea diktirao tempo, ali nisu bili niti blizu toga da unesu dramu u ovaj meč. Čak štoviše, mogao je Arsenal zabiti još koji pogodak na drugoj strani.

Igrač utakmice je bio španjolski nogometaš Cesc Fabregas koji je upisao pogodak i dvije asistencije.

Arsenal se ovom pobjedom probio do drugog mjesta ljestvice. Imaju dva boda manje od Manchester Uniteda, ali i utakmicu više. Chelsea je ostao na četvrtoj poziciji, ali je sve udaljeniji od vodećih.