Nogomet
Nogomet

VIDEO Nitko ne može pobjeći na Otoku: Man Utd zaustavljen osmim remijem

Nogometaši Manchester Uniteda su se brzopotezno vratili na prvo mjesto ljestvice domaćeg prvenstva. No, pitanje je koliko ih to može zadovoljiti jer su kod Birminghama u utakmici 20. kola Premiershipa odigrali 1-1...

Sada na vrhu ljestvice dva kluba uz Manchestera, United i City, imaju po 38 bodova, no ipak je velika razlika u svemu jer United ima dvije utakmice manje.

Svi su znali da će gostovanje Fergusonovih nogometaša kod Birminghama biti krajnje opasno, a takvo što je i pokazalo devedeset minuta utakmice. Birmingham je jedan od najčvršćih domaćina u Premiershipu (do utorka su imali tri pobjede, četiri remija i samo jedan poraz), te i tijekom ove utakmice nije bio inferioran u niti jednom pogledu.

Izgledalo je da će ih slomiti jedno majstorstvo Bugarina Dimitra Berbatova, koji je ove sezone po tko zna koliko puta spašavao United. U 58. minuti je petom započeo akciju s Gibsonom negdje oko sredine igrališta. Gibson je povukao, vratio loptu Berbatovu, a ovaj je u trku s desetak metara pogodio bliži kut domaćih vratiju. Bio je to četrnaesti pogodak Berbatova u sezoni, te je prvi strijelac lige.

Ipak, zasluženi remi na kraju je donio Lee Bowyer u 90. minuti. Žigić je glavom spustio loptu na koju je uklizao Bowyer i pospremio je iza Van der Sara.

Recimo da ipak veću žal nakon svega mogu osjećati gosti. Dva puta su tijekom ogleda pogađali i okvir vratiju, jednom Giggs, a jednom Berbatov.