Modrić zabio za Spurse, pa otišao s terena na štakama!

Dvojica hrvatskih nogometaša upisali su se u listu strijelaca u 4. kolu Premiershipa. To su veznjak Tottenhama Luka Modrić i napadač Blackburna Nikola Kalinić...

Ipak, golovi naših igrača njihovim momčadima nisu donijeli pobjede, pa je tako Tottenham remizirao na gostovanju kod West Bromwich Albiona 1-1, dok je Blackburn s istovjetnim rezultatom oteo bod favoriziranom Manchester Cityju na Gradskom stadionu.

Kalinić (odigrao svih 90 minuta) je zabio za vodstvo Roversa u 25. minuti. Pucao je ljevicom van ruba kaznenog prostora i postigao svoj drugi ovosezonski premierligaški gol, nakon što je zabio Evertonu u otvarajućem kolu. Postignutim je golom izjednačio svoj premierligaški učinak iz prošle sezone.

City je do izjednačenja došao u 56. minuti preko veterana Patricka Vieire, koji je izjednačio nakon asistencije Carlosa Teveza iz neposredne blizine.

U gostujućem remiju Tottenhama kod West Bromwich Albiona sudjelovala su trojica hrvatskih igrača, Luka Modrić, Vedran Ćorluka i Niko Kranjčar. Modrić je zabio svoj prvi ovosezonski premierligaški gol u 27. minuti lijepim prizemnim udarcem desnicom s nekih 11 metara nakon odbijene lopte, ali se neposredno nakon toga ozlijedio (dobio udarac u gležanj) i napustio je travnjak na štakama. Zamijenio ga je Kranjčar u 32. minuti. Ćorluka je, pak, odigrao svih 90 minuta.

Chelsea je nastavio sa stopostotnim učinkom, pa je tako do četvrte pobjede u isto toliko susreta došao na gostovanju kod West Hama s 3-1. Dva gola zabio je Michael Essien, a jedan Salomon Kalou, dok je savršenu gol-razliku "bluesa" u novoj sezoni (do tog trenutka 17-0) pokvario Scott Parker utješnim pogotkomu 85. minuti.

Arsenal se na Emiratesu lako obračunao s Boltonom usprkos brojnim izostancima (Van Persie, Bendtner, Nasri...), te je slavio 4-1 pobjedu. Prvijenac u dresu "topnika" zabio je Laurent Koscielny, a po jedan su dodali Marouane Chamakh, Alex Song i Carlos Vela u utakmici koju je Bolton okončao s deset igrača nakon isključenja Garyja Cahilla iz 64. minute. Ivan Klasnić nije ulazio u igru za poraženi sastav.

Od ostalih susreta spomenimo još 2-0 pobjedu novog prvoligaša Blackpoola na gostovanju kod Newcastlea na St. James Parku. Došao je do nje Blackpool golovima Charlkiea Adama iz penala, te DJ Campbella u posljednjim trenucima susreta. Ukupno je dosad Blackpool skupio čak sedam bodova, te trenutno drži visoko četvrto mjesto na ljestvici.