United pobijedio Arsenal: Park zabio, Rooney promašio 'penal'

Manchester United pobijedio s 1:0 Arsenal na Old Traffordu

Nogometaši Manchester Uniteda svladali su Arsenal 1-0 i preuzeli nakon 17. kola od londonskog kluba vrh ljestvice u engleskom Premiershipu. Gol odluke, svoj četvrti prvenstveni, postigao je Ji-Sung Park.

Zabio ga je reprezentativni napadač Južne Koreje u 41. minuti utakmice glavom nakon što je veći dio posla po desnoj strani odradio Nani.

Teško se može govoriti o nekoj blistavoj utakmici na Old Traffordu, međutim, mora se istaknuti da je domaćin bio opasnija momčad premda je i londonski klub imao svojih prilika za izjednačenje rezultata pa je United morao strepiti sve do posljednjeg sučevog zvižduka.

Vjerojatno tako ne bi bilo da je Wayne Rooney iskoristio udarac s bijele točke u 73. minuti (Clichy u padu igrao rukom), odnosno da njegov silovit zalet nije pretvoren u bombu koja je preletjela gredu iznad Szczesnyja. Kazna nije uslijedila i Manchester United ostao je jedina neporažena momčad Premiershipa s omjerom od devet pobjeda i sedam podjela bodova.

Arsenalu je ovo bio peti prvenstveni poraz, a padom na drugo mjesto ljestvice za "crvenim vragovima", koji imaju i odigran susret manje, zaostaju dva boda.