Real u 18. kolu Primere na domaćem terenu svladao Villarreal rezultatom 4:2, uz tri gola Ronalda i jedan Kake...

Real je nastavio pobjedničku seriju, i to u velikom stilu. Protiv jednog od najopasniih protivnika španjolske Primere  Mourinhova momčad izvela je veliki preokret i zadržala korak s vodećom Barcelonom.

Villarreal je na Bernabeu bio bolja momčad u prvih 20 minuta utakmice. Cani je u 7. minuti izašao sam pred Casillasa i spretno zabio te tako najavio tešku utakmicu za domaće. Samo tri minute kasnije izjednačio je Cristiano Ronaldo. Poslao je loptu u praznu mrežu na asistenciju Oezila.

Ipak, Villarreal je nastavio ofenzivno i ponovo zabio u 18. minuti, strijelac je bio Ruben koji je utrčao i sjajno pogodio na asistenciju Llida. Iako je gubio, a gosti su igrali vrlo dobro, Real se nije predavao. U 45. minuti Ronaldo je ponovoizjednačio, ovaj put glavom nakon 'skraćenog kornera'.

U drugom dijelu gosti su ipak pali. Real je dominirao. U 65. minuti  U 79. minuti Ronaldo je zabio svoj treći pogodak!.Kad se činilo da se spetljao i upropastio novu šansu, izvukao je iz gužve fantastično precizan udarac i matirao Lopeza.

Na kraju dvoboja u igru je ušao i Kaka te ubrzo zabio. U 82. minuti pogodio je iz blizine, na asistenciju Ronalda, igrača utakmice, za konačnih 4:2.

Vjerovali ili ne, Ronaldo je zabio već 22 pogotka u 18 utakmica Primere ove sezone. Prvi je strijelac lige, ispred Messija koji je postigao 18 golova.

Tako je Real i nakon 18. kola ostao na samo dva boda zaostatka za Barcelonom, sa šansom prelaska u vodstvo ako dobije Katalonce u uzvratnom 'El Classicu' koji će se igrati u Madridu.