Nogomet
Nogomet

Hrvatska silovito otvorila kvalifikacije za Euro!

Hrvatska je protutnjala Rigom i sjajnom utakmicom pokazala kako će ovo biti naše kvalifikacije.

Hrvatska se na pravi način vratila na svjetsku i europsku nogometnu mapu. U Latviji smo slavili s 3:0 i dominantnom igrom pokazali da ova reprezentacija ne bi trebala imati problema s plasmanom na EP. Treba priznati da su se 'kockasti' dugo mučili s domaćinom, osim pogotka u prvom poluvremenu možemo izdvojiti tek odličan udarac Kranjčara kojeg je ispod grede izvadio domaći golman.

U 43. minuti Hrvatska je povela nakon što je jak udarac Olića golman Vannins odbio do Petrića koji glavom pogađa za 1:0 naših. Priču o pobjedniku naši su zaključili u 51. minuti nakon sjajne akcije, Rakitić je dodao na bok za Petrića koji na drugoj stativi nabacuje za Olića koji glavom povisuje na 2:0. Konačnih 3:0 postavio je Darijo Srna, nakon kornera lopta se odbila na šesnaest metara a Darijo je silovito potegnuo iz prve i 'proparao' domaću mrežu.

Iako je počeo od prve minute Eduardo da Silva nije se našao u dobroj prilici, u 60. minuti zamijenio ga je Jelavić koji je imao zicer nakon asistencije Pranjića, ali je sam ispred golmana pucao pokraj stative.

Sve u svemu sjajna prezentacija naših reprezentativaca koje već u utorak čeka važan ogled s Grčkom koja je večeras kiksala i odigrala samo 1:1 s Gruzijom u Ateni!

Latvija: Vannins, Klava, Ivanovs, Gorkšs, Mihadjuks - Laizans, Rufalksis - Pereplotkins, Rubins - Karlsons, Verpakovskis

Hrvatska: Runje – Srna, Ćorluka, Šimunić, Strinić – Rakitić, Vukojević, Kranjčar, Petrić – Eduardo, Olić

Tijek utakmice:

KRAJ

90' - OOOOOH - Mandžo je sada nabacio škaricama a Kranjčar odmah škaricama pucao po golu, ali je lopta prošla pokraj vratnice. Zaista super akcija naših.

81' - GOOOOOOOOOOL 3:0 - Kakva golčina Darija Srne, Kranjčar je izveo korner, domaća obrana odbila je loptu na 16 metara gdje ju je Srna dočekao punom i zakucao u mrežu, kakav pogodak našeg kapetana!

75' - Latvijci su počeli igrati prljavo, u istom napadu Mihadjuks je dobio žuti zbog prekršaja na Petriću a Verpakovskis na Srni. Inače, Gruzija na poluvremenu vodi Grčku u Ateni 1:0.

72' - OOOOOOH - U igri je i Pranjić koji je sada sjajno gurnuo loptu Jelaviću koji je istrčao pred golmana te ljevicom pokušao gađati suprotni kut ali je promašio gol.

60' - Domaći su sada krenuli u napad, no bez većih opasnosti po naše. Eduardo je izašao iz igre a 30 minuta dobio je Nikica Jelavić.

52' - UUUUUUH - Sada su domaći mogli odmah smanjiti prednost naših, Verpakovskis je napravio škarice lopta je otišla prema drugoj vratnici ali je Kranjčar spasio siguran pogodak izbacivanjem u korner.

51' - GOOOOOOOL - Sjajna akcija naših, Rakitić je dao na bok Petriću, koji sjajno nabacuje na drugu stativu gdje Olić glavom rutinirano pogađa mrežu.

46' - Krenulo je drugo poluvrijeme, zanimljiv rezultat stiže iz Atene, Grčka gubi od Gruzije 1:0, već u 3. minuti zabio je Dvališvili. Tamo je u tijeku 20. minuta.

Kraj 1. poluvremena

45' - OOOOOOOOOH - Mogao je Petrić sada zabiti još jedan pogodak, primirio je visoku loptu u kaznenom prostoru, malo iskosa, te desnom nogom sjajno pucao, ali je Vannins uspio obraniti.

43' - GOOOOOOOOOOOOL - Srna je dodao na bok Oliću koji puca iskosa, Vannins je odbio na pet metara, a Petrić glavom bez problema šalje loptu u mrežu. 1:0 vodi Hrvatska!!!

40' - OOOOOOOH - Dudu je dodao Kranjčaru koji puca s 20 metara, ali domaći vratar izbio je loptu ispod same grede. Najbolja prilika naših. Nakon kornera bilo je gužve ali su se domaći opet spasili.

36' - Naši napadaju ali još ništa konkretno, nema dobre akcije. U vrhu su nam tri napadača, sva trojica ljevaci, i trebalo bi uvesti u poluvremenu jednog dešnjaka. Naime, i Dudu i Olić i Petrić imali su par puta priliku pucati iz prve desnom nogom ali su loptu namještali na lijevu pa su zakomplicirali.

32' - Opet je Cauna oprobao iz daljine, Runje je sada već malo teže ukrotio loptu.

24' - Sada se jedna ubačena lopta odbila na vrh šesnaesterca točno na lijevu nogu Petriću, ali Mladen je pucao nebu pod oblake.

15' - Prva prilika domaćina, Cauna je pucao s 20 metara ljevicom, ali lopta je otišla daleko od vratnice.

13' - Olić je sada solidno pucao ali bez veće opasnosti za Vanninsa.

8' -  Hrvatska igra odlično, opsjedamo gol domaćina, Srna je opasno ubacio u sredinu ali je domaća obrana krajnjim naporom izbacila u korner.

2' - Naši su već zaprijetili, Kranjčar je primio loptu i pucao s 20 metara, ali ravno u golmana. Inače, u Rigi ima oko 200 naših navijača.

1' - Krenula je utakmica, naši su izveli s centra, točnije Olić je odmah pokušao iznenaditi ali udarac s polovice igrališta nije baš dobro izveo...