Nogometaši Tottenhama i Arsenala odigrali su 3-3 u zaostaloj utakmici 28. kola engleskog prvenstva, dok je Chelsea kao domaćin pobijedio Birmingham s 3-1...

U derbiju velikih rivala iz sjevernog Londona niti jedna momčad ne može baš biti zadovoljna s osvajanjem jednog boda. Arsenalu je trebala pobjeda kako bi smanjio zaostatak za vodećim Manchester Unitedom, što je i učinio, ali samo na šest, a ne na četiri boda, dok se Tottenham s eventualnom pobjedom mogao izjednačiti po broju bodova s Manchester Cityjem na četvrtom mjestu na ljestvici, koje vodi u kvalifikacije za Ligu prvaka na kraju prvenstva.

No, s obzirom na razvoj utakmice, sasvim sigurno su s jednim bodom zadovoljniji domaćini, budući da je Arsenal vodio 3-1.

Luka Modrić odigrao je cijelu utakmicu za Tottenham, dok je Vedran Ćorluka bio u sastavu samo u prvom poluvremenu. U nastavku ga je zamijenio Kaboul. Niko Kranjčar i Stipe Pletikosa nisu niti konkurirali za sastav 'pijetlova'.

Gosti su poveli već u 5. minuti. Assou-Ekotto je zakasnio s izlaskom prilikom namještanja zamke zaleđa, Theo Walcott je po lijevoj strani pobjegao Ćorluki i prizemnim udarcem matirao Gomesa.

Samo dvije minute kasnije, poravnao je Van der Vaart, i to na asistenciju Ćorluke, koji ga je fino proigrao loptom u prostor, a Nizozemac je pravovremeno utrčao i odličnim udarcem desnom nogom iz kaznenog prostora razgalio domaće navijače.

No, već u 12. minuti, opet su se radovali gostujući simpatizeri. Nasri je zabio odličan gol topovskim udarcem desnom nogom s nekih 18 metara.

U 40. minuti, 'Topnici' su još jednom poentirali, nakon pogreške njihovog bivšeg stopera Williamsa Gallasa, koji je prsima spustio loptu prema Walcottu, ovaj je ubacio s desne strane prema Van Persieju, čiji je prvi udarac glavom Gomes uspio kratko odbiti, ali je Nizozemac iz neposredne blizine nakon toga zakucao loptu u mrežu lijevom nogom.

Prije odlaska na odmor je domaćin smanjio zahvaljujući odličnom pogotku Toma Huddlestonea lijevom nogom s više od 20 metara.

Konačnih 3-3 postavio je Van der Vaart iz penala u 70. minuti. Kazneni udarac iznudio je Aaron Lennon, koji je ušao u drugom poluvremenu umjesto Garetha Balea. Lennon se sjurio po lijevoj strani, a u kaznenom prostoru ga je oborio vratar Arsenala Wojciech Szczesny.

Neposredno nakon toga, Luka Modrić je umalo zabio za vodstvo domaćina. Nakon ubačaja s desne strane, u punom trku je dobro pucao s nekih deset metara, ali je Szczesny odlično lijevom nogom zaustavio njegov pokušaj. Modrić je i ovu utakmicu odigrao na visokoj razini, te je bio jedan od najistaknutijih igrača domaće momčadi.

Do kraja utakmice su i jedni i drugi imali šanse za pobjedu, no, završilo je podjelom bodova.

U drugom susretu, Chelsea je na Stamford Bridgeu slavio protiv Birminghama s 3-1, čime je preskočio Arsenal na drugom mjestu. Obje momčadi sada imaju po 64 boda, šest manje od Manchester Uniteda. Dva pogotka za domaću momčad postigao je Florent Malouda, u 3. i 62. minuti, u strijelce se upisao i Salomon Kalou u 26. minuti, a počasni gol za goste zabio je Sebastian Larsson iz penala u 77. minuti.

Bila je to peta pobjeda Chelseaja u zadnjih šest utakmica u Premiershipu, odnosno sedma uzastopna utakmica bez poraza.

Premiership, zaostale utakmica 28. kola:

Tottenham – Arsenal 3-3 (Van der Vaart 7, 70 – 11 m, Huddlestone 44 / Walcott 5, Nasri 12, Van Persie 40)

Chelsea – Birmingham 3-1 (Malouda 3, 62, Kalou 26 / Larsson 77 – 11 m)