U 25. kolu Premiershipa do trijumfa su stigli i ManUtd i Arsenal i Chelsea...

Manchester United nastavlja s dobrim igrama. Niti nakon 25 odigranih utakmica Fergusonova momčad ne zna za poraz. Nakon mučenja protiv Blackpoola u zadnjem kolu, 'crveni vragovi' puno su bolje krenuli protiv Astone Ville i Rooney je zabio već nakon 50 sekundi. U sudačkoj nadoknadi prvog dijela Rooney je ponovo sjajno zabio na asistenciju Nanija.

Od ožujka prošle godine i susreta protiv Liverpoola Wayne Rooney nije postigao gol na Old Traffordu iz igre. ''Sretan sam što sam napokon zabio gol, nadam se da ću ih nastaviti postizati kako bih pomogao momčadi'', izjavio je napadač i bez čijeg golgeterskog učinka "crveni vragovi" postižu dobre rezultate.

Aston Villa se nije predavala. U 59. minuti Bent je smanjio i vratio nadu gostima, ali u 63. minuti Vidić je vratio veliku prednost Unitedu za novi trijumf Uniteda. Tako je Fergusonova momčad održala svoju prednost pred najbližim rivalima te i dalje djeluje kao glavni kandidat za naslov.

Arsenal je pak na Emiratesu preživio još jednu tešku utakmicu. Protiv neugodnog Evertona Topnici su dobro počeli. Fabregas je promašio veliku priliku na samom početku, Walcott nije zabio u 22. minuti iz odlične situacije, a onda kontroverza. U 25. minuti iz čistog dubokog zaleđa Saha je zabio i doveo goste u vodstvo!

Topnici su napadali i napadali, a u 70. minuti Aršavin je konačno zabio za izjednačenje Arsenala. Pet minuta kasnije nakon kornera je francuski branič Koscielny pogodio za 2:1 domaćih i donio važne bodove Wengerovoj momčadi, u utakmici u kojoj nisu imali sreće sa suđenjem.

Chelsea je na gostovanju kod Sunderlanda odmah primio pogodak u 4. minuti, strijelac je bio Beardsley. No, Lampard iz penala u 15. minuti vratio je Ancelottijevu momčad u igru, a onda ju Kalou doveo u vodstvo. Brzo je odgovorio Richardson za 2:2 nakon 26. minuta!

U drugom dijelu ugledni gosti ipak su došli na svoje. U 60. minuti kapetan John Terry doveo je Chelsea u vodstvo, a Anelka u samoj završnici potvrdio pobjedu. Ancelottijeva momčad tako se vratila na treće mjesto Premiershipa, preskočivši ManCity.

Na ljestvici engleske lige Manchester United i dalje ima pet bodova prednosti ispred Arsenala, dok Chelsea, ManCity i Tottenham pomalo ispadaju iz trke za naslov...

Premiership, 25. kolo:

ManUtd - Aston Villa 3:1 (Rooney 1, 45, Vidić 63 / Bent 59)

Arsenal - Everton 2:1 (Aršavin 70, Koscielny 75 / Saha 25)

Sunderland - Chelsea 2:4 (Beardsley 4, Richardson 26/ Lampard 15p, Kalou 23, Terry 60, Anelka 90)

WBA - Wigan 2:2 (Odemwingie 5, Fortune 79 / N'Zogbia 20, Watson 43)