Chelsea je u utakmici 35. kola Premiershipa s 2-1 pobijedio Tottenham. Oba pogotka domaćina izazvala su velike kontroverze.

Chelsea je pobjedom zadržao nadu za naslov prvaka dok je Tottenham ovim porazom dodatno zaostao za Manchester Cityem u borbi za Ligu prvaka, a zbog raspleta engleskih kupova u pitanju im je nastup i u Europskoj ligi.đ

Inače, izvjestitelj nogometnog web-portala Goal.com bio je oduševljen izvedbom Luke Modrića u 2-1 porazu Tottenhama kod Chelseaja u subotnjoj utakmici 35. Premiershipovog kola u toj mjeri da ga je proglasio igračem susreta.

Jednaku ocjenu osam, kao i Modrić, dobio je u Chelseajevim redovima John Terry za svoj 500. nastup u dresu kluba sa Stamford Bridgea, no hrvatski je nogometaš bio taj koji je više očarao izvjestitelja.

"Natprosječno izdanje Hrvata. Mučio je Chelsea po cijelom terenu, a njegova vizija igre i finoća bili su ključni u napadima njegove momčadi. Ponovno je dokazao svoj talent", stoji uz opis ocjene.

Dodajmo da je Vedran Ćorluka ocijenjen šesticom.

Tragičar utakmice, sasvim očekivano, Tottenhamov je golman Heurelho Gomes (4).

Tijek utakmice:

89' GOOOOOOL!!! Kalou je ubacio loptu s pet metara, a u akciji su sudjelovali Lampard, Drogba i Anelka. U jednom trenutku je izgledalo kao da će nogometaši Tottenhama doći do lopte, ali Kalou je ipak ubacio loptu u mrežu. Ipak, i ovaj pogodak je kontroverzan - dojam je da je Kalou bio u zaleđu.

85' Opet je Chelsea imao šansu. Drogba je ubacio u šesnaesterac iz slobodnog udarca, ali Terry je nešto slabije pucao, tek do vratara Gomesa

83' Tottenhamova jedina 'prilika' u posljednje vrijeme bila je duga lopta prema Defou koju je Cech lagano zaustavio. Chelsea pokušava napadati svim rasploživim snagama pa je tako i David Luiz 'zaradio' prekršaj na 18 metara

79' Chelsea je u drugom poluvremenu puno bolja momčad. Pokušavaju na razne načine doći do pogotka, ali ipak ne uspijevaju probiti obranu Tottenhama. Moćda bi trebali probati s 30-ak metara ravno u Gomesa. Čovjek je pokazao da 'voli' propuštati te lopte u svoja vrata

75' Lampard neprestano pokušava udarcima s 20-ak metara, ali ne uspijeva pogoditi vrata. Na tribinama Stamford Bridgea kamera je uhvatila i sir Alexa Fergusona

70' Lijepo je pucao Lampard odmah izvan šesnaesterca, ali je lopta ipak prošla pored stative

69' Kontroverzna situacija u šesnaestercu Tottenhama. Zaustavio je Kaboul Maloudu, a možda je bio i jedanaesterac. Ipak, sudac ga nije sudio

68' Lijepa prilika za Tottenham - slobodni udarac su imali na 20-ak metara, ali ga je Van der Vaart izveo samo do živog zida

65' Tottenham ima prvi korner na utakmici nakon kojeg odmah dolazi drugi. No, oba su prošla bez većeg učinka. Prvo je Luiz izbio loptu, a onda netko blokirao udarac Balea

63' Opet Drogba s 30 metara puca snažni slobodni udarac. Lopta je doduše išla ravno u Gomesa koji ju je odbio do Kaloua koji se nije uspio snaći i ubaciti je u mrežu. Kalou je inače samo trenutak ranije ušao u igru umjesto Torresa koji je primjetan bio samo prvih 10-ak minuta utakmice

60' Drogba je opet pokušao iznenaditi iz slobodnog udarca. Ovaj put je šut bio puno slabiji nego u prvom poluvremenu

57' Prva izmjena na utakmici. Izašao je Essien, a ušao ramires. Odmah reagira i Redknapp - izlazi neprimjetni Pavljučenko, a ulazi Defoe

56' Malouda je lijepo probio lijevo krilo, ali nije nikome vratio nego probao sam pucati, a to nije bilo naročito dobro. S druge strane, u polukontri je Pavljučenko pokušavao doći do prilike za udarac, ali sve što je dobio je žuti karton

53' Drogba je lijepo pucao s 20-ak metara, ali ipak po sredini gola i ravno u Gomesa

49' Drugo poluvrijeme je počelo agresivno s obje strane. Prvu je priliku imao naš Luka Modrić, ali je bio blokiran njegov udarac. Odmah je krenula kontra Chelsea, a Ivanović je pao u 16-ercu no od 11-erca nije bilo ništa. Nakon toga je Modrić lijepo uposlio Ćorluku koji je probio lijevi bok, ali bez prave šanse. Ako se ovako nastavi, biti će to jako zanimljivo drugo poluvrijeme

Prvo poluvrijeme donijelo nam je upravo ono što smo očekivali - tvrdu utakmicu u kojoj nije bilo previše šansi, ali su obje momčadi imali svoje prilike. Chelsea je početkom utakmica imala prednost otvaranjem Torresa na desnoj strani, ali kasnije se Španjolac nije previše vidio. U redovima obje momčadi nije bilo previše istaknutih pojedinaca, ali dojam je kako bi Chelsea, da nisu postigli pogodak u posljednim trenutcima poluvremena, teško došao do izjednačenja ili nečeg drugog.

45' GOOOOOOOOOOL!!! Nevjerojatna pogreška Gomesa!!! Lampard je pucao iz velike udaljenosti, a brazilskom vrataru Gomesu je lopta prešla kroz ruke i noge. Je li na kraju lopta prešla gol crtu cijelim obujmom, ostaje upitno, ali 1-1 je rezultat prvog poluvremena

44' Chelsea ima dominaciju u kornerima. Neprestano se izvode udarci iz kuta, ali niti jedan od njih nije stvorio veliku priliku

39' U posljednjih 10-ak minuta nismo bili live uz Tottenham i Chelsea jer smo se posvetili činjenici da bivši trener Chelsea, Jose Mourinho, iznenađujuće gubi na Santiago Bernabeuu od Zaragoze. Na Stamford Bridgeu utakmica se uglavnom odvija na sredini terena. Nema pravim šansi s niti jedne strane, a bilo je i nekoliko čvrčih starteva

29' Nakon pogotka Tottenhama, nije bilo previše šansi. Chelsea igra poprilično sporo te Tottenham uspijeva sve zatvoriti. Prema naprijed Redknappova momčad ipak nema previše ideja. Barem trenutno

23' Imao je Chelsea dvije šanse. Prvo je Essien dobbro pucao glavom, Gomes je obranio, a nakon kornera je Torres bio poprilično neprecizan

19' GOOOOOOOOOOOOLLL!!!! Mladi Brazilac Sandro je primio loptu na 25 metara, prebacio je s lijeve na desnu nogu i iz koljena uputio strašan šut. Ovo mu je prvi pogodak za Tottenham i to kakav gol. Cech je bio potpuno nemoćan

16' Malouda je lijepo ušao s lijeve strane i s 20-ak metara pucao u vratara Gomesa. Chelsea je nešto konkretniji u svojim prilikama, ali sve je to za sada bez prave igre.

13' Strašan slobodni udarac Drogbe!!! S više od 30 metara uputio je strašan šut koji je završio na - gredi. Gomes je bio nemoćan

12' Modrić imao dobru reakciju u svom šesnaestercu. Praktično je s poda zaustavio Drogbu

10' Torres je lijepo uputio loptu prema Lampardu u 16-ercu, ali Englez je malo zakasnio. Torres se cijelo vrijeme izvlači na svoju desnu stranu i za sada se pokazuje dosta dobrim

8' Ovo će se računati kao prvi udarac prema golu, ali ono što je Kaboul napravio bolje bi se opisalo kao traljavo dodavanje. Najbolje od svega što je on vjerojatno pokušao centrirati loptu. Nedugo nakon toga Pavljučenko pokušava iz solidne pozicije, ali umjesto da puca bilo bi bolje da je dodao Baleu

6' Dosta je jubileja danas - naš Ćorluka koji igra na poziciji lijevog beka igra svoju 100. utakmicu za Tottenham. Inače, bila je i prva poluprilika - Lampard je ušao u šesnaesterac, ali nije uspio napraviti ništa konkretno. Nakon toga je lopta došla do Torresa koji se sapleo

4' Luiz je faulirao Balea na lijevoj strani i to je prva šansa za Tottenham. Van der Vaart je taj slobodnjak izveo totalno traljavo - u aut na drugoj strani terena

3' John Terry danas igra čak 500. utakmicu za Chelsea! U prve tri minute najzanimljivije je bilo kada je Chelsea imao dugačko ubacivanje iz auta.

Početna postava Chelsea: Cech - Ivanović, David Luiz, Terry, Cole - Essien, Mikel, Lampard, Malouda - Torres, Drogba

Za Tottenham su utakmicu počeli: Gomes - Kaboul, Dawson, Gallas, Ćorluka - Lennon, Modrić, Sandro, Bale - Van der Vaart, Pavljučenko.

Situacija na tablici sugerira kako će se na Stamford Bridgeu igrati sjajna utakmica. Chelsea se i dalje nalazi u borbi za prvo mjesto. Manchester United bježi im šest bodova, a sljedeće kolo donosi dvoboj tih dviju momčadi. Do tada bi se prednost mogla i smanjiti jermomčad Sir Alex Fergusona sutra gostuje kod Arsenala.

S druge strane Tottenham se bori za ulazak u Ligu prvaka. Trenutno zaostaju 4 boda za Manchester Cityem, a i ta dva kluba imaju odigrati međusobnu utakmicu pa je svaki bod bitan. U momčadi Tottenhama najavljeni su Modrić i Ćorluka dok Kranjčar nije niti na klupi.