U derbi-dvobojima programa prijateljskih utakmica u srijedu remizirali su (1-1) Njemačka i Italija u Dortmundu. Francuska je u Parizu pobijedila Brazil 1-0, a Argentina u Ženevi Portugal 2-1...

Francuzi su na Stade de Franceu pobijedili Brazil 1-0 golom Karima Benzeme u 54. minuti nakon sjajnog prodora i asistencije Jeremyja Meneza s desne strane. Napadač Real Madrida u posljednjih je šest nastupa za reprezentaciju zabio četiri gola. Ukupno je u nacionalnom dresu skupio 34 nastupa i 12 golova.

Osim zbog gola, koji mu nije bilo teško zabiti s obzirom na to da je bio sam pred praznim vratima, Benzema je za pobjedu bio najzaslužniji zato jer je iznudio crveni karton Hernanesa u 40. minuti utakmice. Udario je Lazijev veznjak visoko podignutim džonom Benzemu u prsa, baš kao što je Nigel de Jong Xabija Alonsa u finalu Svjetskog prvenstva.

Utakmica se igrala na istom stadionu na kojem su Francuzi osvojili naslov svjetskih prvaka pobijedivši 1998. Brazilce u finalu 3-0. U posljednjih pet utakmica Francuzi protiv Brazilaca imaju četiri pobjede i remi. Također, sastavu Mana Menezesa ovo je drugi uzastopni poraz. Izgubili su prošlog studenog 1-0 od Argentine u Dohi.

Talijanska reprezentacija Cesarea Prandellija ugodno je iznenadila na Signal-Iduna-Parku, mjestu na kojem su Talijani 2006. godine rastužili Nijemce izbacivši "elf" u polufinalu Svjetskog prvenstva 2-0 pobjedom u produžecima.

Premda su u 17. minuti golom Miroslava Klosea, njegovim 59. u nacionalnom dresu, Nijemci poveli, Talijani su u preostalom tijeku dvoboja bili bolja i inicijativnija momčad. Uspjeli su napokon izjednačiti pogotkom Giuseppea Rossija u 81. minuti. Bio je to njegov četvrti u nacionalnom dresu.