VIDEO Brutalno gaženje: Real utrpao bivšem treneru sedam komada!

Cristiano Ronaldo zabio je tri gola u pobjedi Real Madrida nad Malagom 7-0 u ogledu 26. kola španjolskog nogometnog prvenstva na stadionu Santiago Bernabeu...

Takvim učinkom se Portugalac izjednačio s Lionelom Messijem iz Barcelone na vrhu ljestvice strijelaca, sada obojica imaju po 27 golova. Sva tri gola je Ronaldo zabio u nastavku, u 51., 68. i 77. minuti. Svoj drugi, a Realov šesti, postigao je iz penala.

Karim Benzema postigao je dva pogotka, a po jedan su dodali Di Maria i Marcelo.

Ronaldobom golu iz penala prethodilo je Manolovo igranje rukom u kaznenom prostoru, zbog čega je Malagin igrač dobio drugi žuti, odnosno crveni karton.

Real je Malagu uvjerljivo dobio i u prvom dijelu prvenstva na njezinom terenu, s 4-1. Tada je Ronaldo zabio dva gola.

Real Madrid je sa svojom najuvjerljivom pobjedom ove sezone u Primeri (u Kupu kralja je slavio protiv Levantea s 8-0) opet smanjio zaostatak za vodećom Barcelonom na sedam bodova.

Valja podsjetiti da Malaginu momčad vodi bivši trener Reala, Čileanac Manuel Pellegrini, kojeg je na klupi ''kraljevskog kluba'' naslijedio aktualni šef struke, Portugalac Jose Mourinho.

Almeria i Racing odigrali su 1-1.

Primera, 26. kolo:

Real Madrid – Malaga 7-0 (Benzema 27, 62, Di Maria 36, Marcelo 45, Ronaldo 51, 68 – 11 m, 77)

Almeria – Racing 1-1 (Crusat 64 / Colsa 37)