Nogometaši Chelseaja i Tottenhama propustili su upisati pobjede u 31. kolu Premiershipa. Chelsea je odigrao 1-1 na gostovanju kod Stokea, a Tottenham 0-0 u gostima kod 'fenjeraša' Wigana...

Tottenham je tako propustio upisati pobjedu i u četvrtoj uzastopnoj premierligaškoj utakmici. U spomenutom periodu osvojili su tek tri boda i tako znatno kompromitirali svoj plasman među četiri najbolja na ljestvici i samim time i plasman u Ligu prvaka sljedeće sezone.

U utakmici igranoj na DW stadionu, posljednjeplasirani Wigan je bio bolja momčad na travnjaku i stvorio je ozbiljnije prilike, ali nije ih uspio iskoristiti. Od hrvatskih reprezentativaca za Spurse su započeli Luka Modrić i Vedran Ćorluka, dok je Niko Kranjčar u 86. minuti zamijenio upravo Modrića.

Chelsea je skromnim remijem na Britaniji vjerojatno izgubio sve šanse za obranu naslova prvaka. Imao je Stoke prednost golom Jonathana Waltersa iz osme minute, a Chelsea je izjednačio u 33. preko Didiera Drogbe koji je sjajno glavom pospremio ubacivanje Nicolasa Anelke. Bio je to Drogbin deseti premierligaški gol sezone. Imao je bjelokošćanski napadač u nastavku i najveću priliku za postizanje pobjedničkog gola, ali se njegovom lijepom udarcu iz okreta s nekih desetak metara u 81. minuti ispriječila greda.

>> VIDEO Čudesno: Briljantni Rooney hat-trickom izvukao ManUtd iz ponora

Bolton Ivana Klasnića poražen je s 2-1 na gostovanju kod Birminghama. Golove za Birmingham zabili su Kevin Phillips i Craig Gardner, dok je za Wandererse počasni gol zabio Johan Elmander. Hrvatski napadač zaigrao je od 73. minute kada je zamijenio Martina Petrova.

Liverpool je na gostovanju kod West Bromwich Albiona poražen s 2-1 iako je od 50. minute imao vodstvo 1-0 golom Martina Škrtela. Zabio je Slovak glavom nakon ubacivanja Raula Meirelesa iz kuta, no do kraja su 'Redsi' podlegli pritisku domaćina. Oba je gola WBA zabio iz jedanaesterca, a oba je puta siguran realizator bio Chris Brunt, prvo u 62. minuti nakon faula Kyrgiakosa na Odemwingieju, a drugi nakon prekršaja vratara Reine također na nigerijskom napadaču.

Premiership, 31. kolo:

West Ham - Manchester United 2-4 (Noble 11-11m, 25-11 m / Rooney 65, 73, 79-11 m, Hernandez 84)
Birmingham – Bolton 2-1 (Phillips 4, Gardner 59 / Elmander 70)
Everton – Aston Villa 2-2 (Osman 38, Baines 83-11m / Bent 47, 68)
Newcastle – Wolverhampton 4-1 (Nolan 22, Ameobi 45, Løvenkrands 50, Gutierrez 90 / Ebans-Blake 58)
Stoke – Chelsea 1-1 (Walters 8 / Drogba 33)
WBA – Liverpool 2-1 (Brunt 62-11m, 89-11m / Škrtel 50)
Wigan – Tottenham 0-0