Nogomet
Nogomet

U dvije nedjeljne utakmice 14. kola Prmiershipa uvjerljive su pobjede upisali Blackburn i Manchester City. Blackburn je kod kuće slavio protiv Aston Ville 2-0, a City na gostovanju kod Fulhama 4-1...

U drugoj utakmici dana Manchester City je riješio pitanje pobjednika na Craven Cottageu već u prvom poluvremenu. Naime, već na predahu su "građani" imali vodstvo 3-0 golovima Carlosa Teveza, Pabla Zabalete i Yaye Tourea i tako trasirali put ka sigurnoj pobjedi. U nastavku je Tevez postigao svoj drugi gol na utakmici, deveti ukupno u sezoni čime je izbio na čelno mjesto ljestvice najboljih strijelaca, dok je za domaćine počasni gol zabio Zoltan Gera.

Pobjeda je Cityju bila sedma ovosezonska, a iako nije napredovao na ljestvici (i dalje je četvrti) s njom se približio vodećem Chelseaju na tek tri boda zaostatka.

Junak pak Blackburnove pobjede nad Aston Villom bio je Norvežanin Morten Gamst Pedersen koji je zabio oba gola na susretu, u 45. i 66. minuti. Prvog je Pedersen zabio ljevicom u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena iz lijepog slobodnog udarca, dok je drugog zakucao iz neposredne blizine nakon ubačaja Ryana Nelsona iz kornera.

Valja reći da je to Roversima bila prva pobjeda otkako je indijska korporacija Venky's preuzela vlasništvo kluba, kao i to da su čelni ljudi korporacije Balaji Rao i B. Venkatesh Rao utakmicu pratili s tribina Ewood Parka. Hrvatski reprezentativac Nikola Kalinić svih je 90 minuta prosjedio na klupi.

Također, spomenimo debi francuskog veterana 37-godišnjeg Roberta Piresa u redovima Aston Ville. Bivši francuski reprezentativac i bivši igrač Arsenala i Villarreala ušao je u igru u 68. minuti, ali nije ostavio dublji dojam.